16.09.2021, 11:35

Discovery Sports podpísala desaťročnú zmluvu na exkluzívne vysielanie Laver Cupu v Európe

  • Discovery Sports si zaistila exkluzívne práva na Laver Cup v rokoch 2021 až 2030.
  • Partnerstvo zahŕňa všetky televízne a digitálne práva.
  • Nová dohoda nadväzuje na nedávnu zmluvu o vysielaní Australian Open najmenej do roku 2031.
Discovery Sports podpísala desaťročnú zmluvu na exkluzívne vysielanie Laver Cupu v Európe
Zdroj: Gettyimages

Spoločnosť Discovery Sports podpísala desaťročnú zmluvu na exkluzívne vysielanie Laver Cupu v celej Európe* v rokoch 2021 až 2030, čím ďalej rozširuje svoju ponuku tenisu. Prenosy bude prinášať na svojom portfóliu kanálov a digitálnych platforiem vrátane Eurosportu a streamovacích služieb Discovery+ (na Slovensku zatiaľ nedostupná) a Eurosport Player.

Turnaj Laver Cup sa prvýkrát konal v roku 2017. Organizuje ho spoločnosť TEAM8, ktorej spoluzakladateľom je Roger Federer, a bol pomenovaný po jedenásťnásobnom grandslamovom šampiónovi Rodovi Laverovi. V jedinečnom trojdňovom turnaji proti sebe nastupuje šesť najlepších tenistov z Európy proti ich šiestim kolegom z ostatných kontinentov sveta. 

Laver Cup sa stáva súčasťou rozsiahleho portfólia tenisových práv spoločnosti Discovery Sports, ktoré v Českej a Slovenskej republike zahŕňajú aj prenosy zo všetkých grandslamov, seriál turnajov ATP Tour a tenisové vysielanie z olympijských hier.

Nová dohoda nasleduje po prelomovej desaťročnej zmluve spoločnosti Discovery Sports s Tennis Australia na exkluzívne vysielanie Australian Open v Európe najmenej do roku 2031. Tým sa predlžuje spolupráca Eurosportu s prvým grandslamovým turnajom sezóny, ktorá začala v roku 1995, a zároveň sa ďalej posilňuje povesť Eurosportu ako domova tenisu.

Andrew Georgiou, President of Sports, Discovery: "Sme radi, že môžeme nadviazať na našu nedávnu dohodu o vysielaní Australian Open na ďalších desať rokov a uzavrieť aj túto desaťročnú zmluvu, ktorá prinesie Laver Cup divákom v celej Európe."

Spoločnosť Discovery Sports získala exkluzívne práva na Laver Cup ako uznanie za svoje výsledky v najväčších svetových tenisových súťaží. V roku 2021 sledoval Australian Open rekordný počet divákov prostredníctvom Eurosport App a nárast návštevníkov digitálnych platforiem počas turnaja dosiahol 61 percent.

Tony Godsick, CEO of TEAM8 and Chairman of the Laver Cup: "Sme nadšení, že môžeme spolupracovať so spoločnosťami Discovery Sports a Eurosport na tejto prelomovej desaťročnej dohode, ktorá prinesie Laver Cup tenisovým a športovým fanúšikom v celej Európe. Európa je v mužskom tenise veľmocou, pretože Team Europe vyhral všetky tri doterajšie ročníky Laver Cupu, a je pre nás tiež rozhodujúcim publikom, ktoré chceme osloviť. Spoločne s Eurosportom sa tešíme, že ešte tento mesiac oslovíme fanúšikov. Laver Cup 2021 v Bostone sa hrá už budúci týždeň."

Laver Cup sa v roku 2021 uskutoční od piatka 24.septembra do nedele 26. septembra v americkom Bostone a Team Europe na ňom bude obhajovať víťazstvo z roku 2019 v Ženeve. Team Europe povedie v úlohe kapitána Björn Borg spoločne s Thomasom Enqvistom a v jeho farbách nastúpi Daniil Medvedev (2. na rebríčku ATP), Stefanos Tsitsipas (3), Alexander Zverev (4), Andrej Rubljov (5), Matteo Berrettini (7) a Casper Ruud (10).

Za Team World nastúpi: Félix Auger-Aliassime (11), Denis Shapovalov (12), Diego Schwartzman (15), Reilly Opelka (19), John Isner (22) a Nick Kyrgios (95). Kapitánom svetového výberu je John McEnroe, jeho zástupcom Patrick McEnroe.


*Exkluzívne desaťročná zmluva spoločnosti Discovery na vysielanie Laver Cupe v celej Európe nezahŕňa Francúzsku v rokoch 2021 a 2022. V Turecku v rokoch 2021 a 2022 nie je exkluzívna.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.