Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
25.04.2021, 10:41

Týždeň v médiách: Petit Press oslavuje víťazstvo a slobodu, Penta hovorí o atraktívnej ponuke. Sme je v rukách nových majiteľov

Aj o tom, že Google spustil v Česku program Google News Showcase. Je to krok do tmy, reagovali niektorí vydavatelia.

Týždeň v médiách: Petit Press oslavuje víťazstvo a slobodu, Penta hovorí o atraktívnej ponuke. Sme je v rukách nových majiteľov

Vydavateľstvo Petit Press prešlo zmenou vlastníckej štruktúry. Z mediálneho domu odišla finančná skupina Penta, ktorá svoj 34-percentný podiel predala fondu Media Development Investment Fund New York.
Dôležitú informáciu o zmene majiteľa priniesla ako prvá ČTK. Tlačovej kancelárii potvrdila novinku samotná Penta a predbehla tak Petit Press.Tak dôležitú informáciu, na ktorú Petit Press čakal odkedy finančná skupina vstúpila do vydavateľstva, sa všetci dozvedeli z ČTK. Presne tak, ako to chcela finančná skupina: Penta svoj podiel v Petit Presse predala fondu spojenému so Sorosom.

Sme zareagovalo pripravené, ale až potom ako médiá, vrátane českých, prebrali informáciu z ČTK.
Zatiaľ, čo Penta ako dôvod svojho odchodu vidí v atraktívnej ponuke, ako aj v odlišnom názore na stratégiu rozvoja, pre Petit Press je to víťazstvo, "štrngá kľúčmi" a teší sa zo slobody.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 90% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.