Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
07.10.2019, 15:59

Slovak Lines má nového generálneho riaditeľa

Je ním Pavol Labant.

Slovak Lines má nového generálneho riaditeľa
Zdroj: Slovak Lines

V spoločnosti Slovak Lines nastala zmena na najvyššom poste. Od 1. septembra sa stal novým generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva  spoločnosti Slovak Lines Pavol Labant, ktorý doteraz riadil divíziu Slovak Lines Express. Vo funkcii vystriedal Petra Sádovského. 

Nový generálny riaditeľ Pavol Labant pôsobí v spoločnosti Slovak Lines už vyše roka. Doteraz zastával funkciu riaditeľa divízie Slovak Lines Express, ktorá sa zameriava na medzinárodné linky do Viedne, na letisko vo Schwechate, výletné sezónne a “koncertné” linky zamerané na zážitky. Počas svojho pôsobenia v Slovak Lines Express úspešne spolu so svojím tímom zaviedol do praxe viacero inovácií.

Pavol Labant nahrádza na pozícii generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva Petra Sádovského. 

Za prvý rok sme vyskúšali, že inovácie vedia naštartovať aj autobusovú dopravu. Začali sme s obmenou vozového parku a nakúpili nové ekonomicky aj ekologicky najúspornejšie autobusy Mercedes Setra, zaviedli kvalitné  pripojenie na internet, hodnotenie kvality, spustili moderný rezervačný systém, web a mobilnú aplikáciu pre cestujúcich do Viedne, ktorú neustále vylepšujeme. Know-how a skúsenosti, ktoré sme za posledný rok z komerčných liniek získali, teraz chceme preniesť aj do regionálnej dopravy, ktorá tvorí jadro nášho podnikania. V krátkom čase už chystáme postupné zavádzanie možnosti platby kartou u vodiča, ktorá by sa mala stať štandardom v hromadnej doprave,” hovorí Pavol Labant a dodáva: “Riadiť takú veľkú firmu, ktorá má v 620 zamestnancov, v Bratislavskom samosprávnom kraji zabezpečuje 43 autobusových liniek, ktoré sú súčasťou Integrovaného dopravného systému (IDS BK) a ročne prepraví 12,5 milióna cestujúcich, je pre mňa veľkou výzvou.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.