Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
08.10.2017, 19:26

Značka Dove sa ospravedlnila za rasistickú reklamu na Facebooku

Zobrazuje v nej černošku meniacu sa po použití výrobku Dove na belošku.

Značka Dove sa ospravedlnila za rasistickú reklamu na Facebooku
Zdroj: Facebook Dove

Značka Dove sa ospravedlnila za reklamu na Facebooku, ktorú kritizovali ako rasistickú, pretože zobrazuje černošku meniacu sa po použití výrobku Dove na belošku.

"Obrázok, ktorý sme nedávno zverejnili na Facebooku, nesplnil zásadu predstavovať ženy inej rasy ohľaduplne," uviedol výrobca Dove v sobotu na Twitteri. "Hlboko sa ospravedlňujeme za urážku, ktorú spôsobil."

Zdroj: Facebook Dove

​Nie je jasné, do akej miery sa tento obrázok rozšíril po internete, alebo na ktoré trhy bol zameraný. Obrázok zdieľala v piatok na Twitteri aj americká umelecká maskérka, keď sa podľa jej slov objavil na jej účte na Facebooku.

Na niektorých užívateľov Twitteru reakcia značky Dove nezapôsobila.

"Toto má byť ospravedlnenie?" položil otázku na Twitteri juhoafrický užívateľ. "V podstate vaše ospravedlnenie ani nepotrebujeme, keďže prechádzame na lepšiu značku, ktorá nie je RASISTICKÁ...!!! Majte sa."

"Ale teraz vážne, ako môže taká veľká spoločnosť ako Dove urobiť takúto 'chybu'?" napísal ďalší užívateľ Twitteru z New Yorku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.