Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
16.11.2017, 10:37

Vianočná reklama, ktorá má 18 minút. Rozpráva príbeh stratenej Danielle

Kampaň je z dielne Leo Burnett Iberia.

Vianočná reklama, ktorá má 18 minút. Rozpráva príbeh stratenej Danielle
Zdroj: Adweek

Vianoce v Madride sa spájajú s Vianočnou lotériou Draw, ktorej tradícia trvá od roku 1812. V posledných rokoch výherná lotéria svojou reklamou začala konkurovať britským veľkolepým vianočným reklamám.

Tento rok prichádza s neobyčajne dlhým - 18 minútovým spotom. Príbeh sa opiera o mimozemské dievča Danielle, ktoré prichádza na svet a snaží sa prispôsobiť španielskej kultúre. Nedokáže však komunikovať, preto si vo viacerých situáciách nevie poradiť. Náhodne sa na začiatku príbehu stretne s Danielom, ktorý sa jej snaží pomôcť. V priebehu času medzi nimi vznikne puto, ktoré jej zabráni vrátiť sa tam, odkiaľ prišla.

V spote je, samozrejme, centrom pozornosti lotéria, ktorá je pre Španielov neoddeliteľnou súčasťou Vianoc.

Kampaň bude prebiehať v printoch, rozhlase, TV, kine aj online na stránke danielleydaniel.com, kde sa po prvýkrát môžu spojiť s neznámym hráčom lotto a nadviazať s ním kontakt.

Reklama z roku 2016 bola mierne prevratná. V tom roku na Vianoce, sa Carmina domnievala, že vyhrala lotériu. Tá sa však vyhlasovala až na nasledujúci deň.

V roku 2015 v animovanej reklame na španielsku lotériu vystupoval strážnik Justino, ktorý zmenil svoju dennú rutinu a snažil sa svojim kolegom po príchode do práce spríjemňovať rána. Oni mu to samozrejme oplatili.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.