Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
26.11.2021, 10:45

Apple predstavil vianočnú reklamu. Režírovala ju hollywoodska ikona so slovenskými koreňmi

Hlavnou hrdinkou je dievčatko, ktoré zachraňuje snehuliaka Simona.

Apple predstavil vianočnú reklamu. Režírovala ju hollywoodska ikona so slovenskými koreňmi
Zdroj: archív

Spoločnosť Apple predstavila vianočnú reklamu. A aby to bolo jasné, už na úvod upozornila na to, že spot je natáčaný na iPhone 13 Pro. A dopovieme, že režisérom je hollywoodska ikona so slovenskými koreňmi. Vlastne hneď dve osobnosti. Ivan Reitman (Krotitelia duchov) a jeho syn Jason Reitman sa prvýkrát režisérsky stretli práve pri tejto práci - pri vianočnej reklame Apple - Saving Simon.

Príbeh zachytáva dievčatko, ktoré sa snaží zachovať atmosféru Vianoc tak, že uloží snehuliaka Simona do mrazničky.

Darí sa jej to počas celého roka, avšak keď prídu Vianoce a ona vynesie Simona pred dom, nešťastnou náhodou do neho vrazí chlapec na bicykli. Dievčatko a jej rodina začnú stavať nového snehuliaka, čím podčiarkujú posolstvo vianočnej reklamy Apple: venované „tým, s ktorými sme čakali celý rok". Je to zároveň správa, ktorá odzrkadľuje obdobie pandémie.

Ako sme už spomenuli režisérsky sa spotu ujali otec a syn Reitmanovci v spolupráci s produkčným domom Bob Industries a agentúrou TBWA\Media Arts Lab. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.