Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
03.04.2018, 12:41

Kaufland mení otváracie hodiny. Kvôli zamestnancom

Cieľom tohto kroku je, aby mali zamestnanci obchodného reťazca vyvážený pracovný a osobný život. Ako zareaguje konkurencia?

Kaufland mení otváracie hodiny. Kvôli zamestnancom
Zdroj: Kaufland

Od apríla 2018 mení Kaufland otváracie hodiny obchodných domov, s výnimkou predajne v nákupnom centre Avion v Bratislave. Od pondelka do soboty tak budú otvorené o hodinu kratšie od 7.00 do 21.00 hod. a v nedeľu od 8.00 do 20.00 hod. K zmene dochádza len na území Slovenska.

„K tejto zmene pristupujeme ako spoľahlivý a férový zamestnávateľ, najmä z jedného dôvodu. V rámci našej firemnej kultúry nám záleží na vyváženom pracovnom a osobnom živote našich zamestnancov. Chceme, aby mohli viac času venovať svojim rodinám či blízkym,“ uviedla k zmene otváracích hodín hovorkyňa spoločnosti Lucia Langová. Ako dodala, skrátenie otváracích hodín nebude mať žiaden vplyv na dohodnuté zmluvné podmienky zamestnancov.

Stratégie oslovili aj ďalšie obchodné reťazce, či plánujú nejaké zmeny v otváracích hodinách.

Terno

Anna Buzinkay, Marketing and PR director Terno reagovala takto: „Momentálne prehodnocujeme otváraciu dobu jednotlivých predajní. Zmeny otváracích hodín však vykonávame priebežne, na základe požiadaviek zákazníkov. Tí si môžu skontrolovať otváraciu dobu konkrétnej predajne na webe reťazca.“

Tesco

„Tesco má nastavené otváracie hodiny obchodov na základe vyhodnotení návštevnosti a vyťaženosti jednotlivých prevádzok a formátov. Momentálne neplánujeme zavádzať opatrenia, ktorými by sme skracovali otváracie doby v našich obchodoch. Otváracia doba našich obchodov sa líši, a to tiež v závislosti od vybavenia a služieb. Zatvorenie v nedeľu zatiaľ nezvažujeme, nakoľko je tento deň tretím  najobľúbenejším dňom v týždni na nákupy v našej sieti obchodov,“ povedala Eva Čekovská, Communication Coordinator Tesco Stores SR. 

Aktualizácia o vyjadrenie spoločnosti Lidl SR.

„Úprava otváracích hodín našich predajní nateraz nie je z nášho pohľadu aktuálna. Štandardnú otváraciu dobu na predajniach máme od 7:00 do 20:00. Predajne v Bratislave a Košiciach sú zákazníkom k dispozícii  od 7:00 do 21:00, pričom predajňa na Staničnom námestí v Košiciach je otvorená už od 6:00. Otváracie hodiny v nedeľu podliehajú špecifikám daného regiónu. Príkladom sú predajne na Mamateyovej a Betliarskej ulici v Bratislave, ktoré sú počas nedele úplne zatvorené. Informácie o aktuálnych otváracích hodinách nájdu naši zákazníci v predajni či na našej internetovej stránke,“ reaguje Tomáš Bezák,
Vedúci úseku komunikácie spoločnosti Lidl Slovenská republika.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.