Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
23.07.2018, 10:35

Trump inšpiruje značky. Takto ho využívajú v reklame

Tvár aj slová amerického prezidenta v prospech spoločností.

Trump inšpiruje značky. Takto ho využívajú v reklame
Zdroj: Cannes Lions

Amerického prezidenta Donalda Trumpa využívajú spoločnosti v prospech svojej komunikácie. Jeho tvár a dokonca aj vyjadrenia kreatívne využívajú na propagáciu svojich značiek. Predstavujeme zopár vydarených príkladov.

Trumpa s Kim Jong-unom sa rozhodla v printovej reklame s názvom Block Out the Chaos: World Leaders zobraziť spoločnosť JBL. Vizuál demonštruje funkčnosť slúchadiel.

Zdroj: Cannes Lions

​Outdoorová reklama z dielne argentínskej agentúry TWBA je pomerne provokatívna. Vytvorila vizuály, na ktorých pridala Kim Jong-unovi čertovské rohy, Donaldovi Trumpovi klauní nos a Vladimirovi Putinovi Cézarovu korunku. Reklama promuje španielske online médium Dos Miradas. Od tradičných novín sa odlišuje svojim vyhraneným názorom.

Zdroj: Adweek

Kreatívny riaditeľ agentúry Parkour na Haiti sa rozhodol použiť urážlivé slová prezidenta Trumpa v reklame. Slovo Sh*thole, ktoré Trump použil niekoľkokrát práve v spojení s Haiti spoločnosť využila a rozhodla sa v tomto znení zverejniť outdoorové vizuály v hlavnom meste.

Zdroj: Adweek
Zdroj: Adweek

​Aby bolo verejnosti predstavené to najlepšie z Trumpovej komunikácie na Twitteri, otvorila agentúra Prezidentskú knižnicu Donalda J. Trumpa. Knižnica ponúkala vizuálne inštalácie, interaktívne zážitky a možnosť obdivovať množstvo predtým neviditeľných dát z histórie Twitteru prezidenta Trumpa.

​Meno amerického prezidenta využili aj na Sibíri, kde otvorili prevádzku s rýchlym občerstvením Trump. Podnik sa vraj snaží zúročiť rastúci záujem Rusov o amerického prezidenta po jeho pondelňajšej schôdzke s ruským náprotivkom Vladimirom Putinom v Helsinkách, kde Donald Trump potvrdil svoje želanie zlepšiť chladné vzťahy medzi oboma veľmocami. Trump je zobrazený na viacerých miestach v podniku a odvíjajú sa od neho aj názvy jedál.

Trump burger sa podľa jedálnička vyznačuje slaninou a domácou omáčkou. Kurací burger, pomenovaný Melania na počesť prvej dámy USA, "je pre dievčatá". A vôbec najmohutnejšia položka v ponuke je pomenovaná po mrakodrape Trump Tower.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.