Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
18.12.2018, 10:56

Slovenská sporiteľňa končí s letákmi v pobočkách a s potvrdenkami z bankomatov

Spolu tak ušetrí približne 23 ton papiera ročne.

Slovenská sporiteľňa končí s letákmi v pobočkách a s potvrdenkami z bankomatov
Zdroj: TASR/František Iván

Ako informovala Slovenská sporiteľňa, po skončení používania vonkajšej reklamy končí aj s potvrdenkami z bankomatov a letákmi v pobočkách.

„Ako zodpovedný a inovatívny líder sme sa rozhodli zrušiť možnosť tlače papierových potvrdeniek pre svojich klientov. Ľudia čoraz viac využívajú digitálne služby, preto neočakávame, že by túto zmenu vnímali negatívne. Len zrušením papierových potvrdeniek ušetríme ročne zhruba 9 ton papiera, čo bude mať priaznivý dôsledok na životné prostredie,“ vysvetľuje Pavel Cetkovský, člen predstavenstva Slovenskej sporiteľne, ktorý je zodpovedný aj za enviromentálnu politiku banky.

Klienti Slovenskej sporiteľne sa, podľa jeho slov, nemusia obávať, informáciu o zostatku na účte a o obratoch si vedia hneď pozrieť prostredníctvom daného bankomatu bez poplatku. Tiež môžu získať informácie aj prostredníctvom SMS notifikácie. Súčasne si stav na účte vedia pozrieť aj v Georgeovi či v najbližšom výpise účtu.

Slovenská sporiteľňa zároveň prestáva používať letáky vo svojich pobočkách. Na propagáciu svojich produktov bude využívať digitálne možnosti ako sú tablety či LCD obrazovky, vďaka tomu ušetrí banka, podľa slov Pavla Cetkovského, ďalších zhruba 14 ton papiera. Každý poradca vo viac ako 250 pobočkách má k dispozícií tablet, celkovo ich je viac ako 1 600. Klient priamo pred sebou vidí obrazovku, na ktorej mu poradca dokáže vysvetliť napríklad princípy sporenia či iných produktov, spôsob práce s internetbankingom a aj personalizované ponuky.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.