Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
14.01.2022, 07:44

Prieskum: Rozchod ešte stále riešime osobne

Vo všeobecnosti si však Slováci, pri riešení bežných životných aktivít, najčastejšie volia online spôsob.

Prieskum: Rozchod ešte stále riešime osobne
Zdroj: Stratégie

Frekvencia, s akou ľudia riešili veci online bola už pred pandémiou vysoká a neustále rástla. Zatvorené kancelárie, školy a obchody, ale Slovákov prinútili, aby sa na online spoľahli ešte o niečo viac.

Chvíľu pred novým lockdownom realizovala agentúra Ipsos prieskum, v ktorom sa pozrela na preferovaný spôsob, ktorým by ľudia na Slovensku riešili bežné aktivity svojich životov. Na výber dostali pri každej z nich tri možnosti: v online prostredí, telefonickým rozhovorom, alebo osobne.

„Z desiatok sledovaných činností dominoval online pri polovici z nich. Zaradili sa sem zisťovanie informácií – či už rýchlych a jednoduchých, ktoré potrebujem v danom okamihu (predpoveď počasia) alebo komplexných, pri ktorých je lepšie sa pozrieť na viacero zdrojov (ako schudnúť, ako dostať dieťa na dobrú školu, ako sa starať o rastliny, koho voliť). V online prostredí by bol riešený nákup jednoduchých produktov ako kniha, mixér, mobil, vitamínové doplnky, či porovnávanie služieb - hypotéka, dovolenka. Medzi aktivitami sa objavili aj praktické maličkosti, pri ktorých online poskytuje výhodu rýchlosti a pohodlia. Napríklad zaplatenie zálohy za elektrinu či nahlásenie stavu elektromeru, výpis z katastra,“ približuje výsledky prieskumu Michal Drobník, Client Service Director agentury Ipsos.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 57% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.