Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
06.06.2019, 16:30 Aktualizované dňa 07.06.2019 o 07:30

Bývalý šéf vydavateľstva Penty sa vrátil do mediálnej branže

Stal sa jedným z konateľov a spolumajiteľov PR agentúry. Článok sme aktualizovali o vyjadrenie spoločnosti.

Bývalý šéf vydavateľstva Penty sa vrátil do mediálnej branže

Peter Mertus, bývalý generálny riaditeľ vydavateľských domov Ringier Axel Springer Slovakia či News and Media Holding, sa vrátil do mediálnej branže. Stal sa jedným z konateľov a spolumajiteľom agentúry event2all, ktorá sa zameriava na PR a marketingovú komunikáciu, mediálny audit a poradenstvo. Informoval o tom portál medialne.sk.

Aktualizácia: "Peter Mertus je novým spoločníkom so 40 percentným podielom na základnom imaní. Zároveň je konateľom spoločnosti. Do vlastníckej štruktúry spoločnosti event2all sme tak k Andrei Kaščákovej vstúpili ja, Ľudovít Tóth, ktorý som, spolu s Andreou, spoločnosť viedol od roku 2009 a Peter Mertus," vyjadril sa pre Stratégie hovorí Ľudovít Tóth, výkonný riaditľ event2all. "Dohoda je taká, že spoločnosť budem ako výkonný riaditeľ viesť i naďalej. Event2all sa aj naďalej bude venovať prioritne PR&media relations a súvisiacim aktivitám spolu s plnohodnotnou tvorbou a produkciou eventov," doplnil Tóth.

Podľa obchodného registra vstúpil Mertus do firmy 20. februára tohto roka. Stal sa jedným z konateľov, druhým konateľom agentúry je od roku 2008 Andrea Kaščáková. Podiel v event2all si Mertus drží cez svoju firmu AD MEDIA, ktorej je stopercentným vlastníkom. Tržby firmy event2all boli v roku 2018 podľa portálu finstat 637-tisíc eur, rok predtým dosiahli 350-tisíc eur.

Kto je Peter Mertus

Peter Mertus pred vstupom do médií pracoval v IBM Slovensko a spoločnosti Mediatel, vydávajúcej Zlaté stránky. Od roku 2001 bol generálnym riaditeľom Vydavateľstva časopisov a novín, ktoré vydávalo Nový Čas, po predaji vydavateľstva ostal ako generálny riaditeľ v Ringier Slovakia, neskôr Ringier Axel Springer Slovakia. Istý čas viedol aj český Ringier. Od roku 2006 do 2010 zastával post člena predstavenstva Ringier AG.

Koncom roka 2014 odišiel z najvyššieho postu v Ringier Axel Springer Slovakia a nastúpil na pozíciu generálneho riaditeľa vydavateľstva News and Media Holding (NMH). V tom čase to boli ešte vydavateľstvá Spoločnosť 7 plus (so svojimi vlajkovými loďami: týždenníkom Plus 7 dní, denníkom Plus jeden deň aženským magazínom Emma), Trend Holding (týždenník Trend) a online mediálny dom Centrum Holding (aktuálne.sk). Vo vydavateľstve Penty zotrval až do konca roku 2017, kedy ho na pozícii generálneho riaditeľom nahradil Michal Teplica.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.