Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
28.08.2019, 10:16

ZOOT buduje v česku sieť kamenných predajní

Český online obchod s módou prvýkrát vo svojej histórii vstupuje do klasického retailu.

ZOOT buduje v česku sieť kamenných predajní
Zdroj: Zoot

Zoot otvoril svoj prvý veľký kamenný obchod v pražskom obchodnom centre Černý most. Spoločnosť očakáva, že ďalšie podobne ladené predajne budú nasledovať po celej republike.

Zdroj: Zoot
„V podobnom duchu chceme prerobiť aj existujúce Výdajne radosti. Zákazníci si tam budú môcť naďalej vyzdvihovať online objednávky, pričom si zároveň budú môcť vyberať aj z ponuky tovaru priamo na mieste. V predajniach bude k dispozícii najmä najpredávanejší tovar na Zoote,“ približuje riaditeľ spoločnosti Lukáš Uhl.

Robert Vojáček, riaditeľ pre rast dodáva: „Veríme v to, že technologický pokrok v nasledujúcich 20 rokoch neodbúra zážitok a emóciu z toho, že si vec chytíte do ruky a vyskúšate. Aj preto otvárame náš prvý flagship store, ktorý je našou prvou lastovičkou medzi nekompromisnou symbiózou online a offline sveta.“

Pilotná predajňa má rozlohu 270 m2 a zákazníci v nej nájdu oblečenie a doplnky od približne 50 značiek z asi 200, ktoré má Zoot v ponuke. Najviac bude zastúpená dámska sekcia a home, kde spadajú najrôznejšie bytové doplnky. Zo značiek budú prítomné napríklad Dorothy Perkins, Only, Jacqueline de Yong, Vero Moda a tiež Vila. „Z našich dát vidíme rast udržateľnej kategórie eko-bio-fér, ktorú postupne navyšujeme v celkovom nákupe. V obchode bude mať dokonca svoj špeciálny kútik pri machovom logu,” doplnil Robert Vojáček.

„Ako jediní v ČR v oblasti módy zásobujeme až dvakrát denne, vďaka čomu budú online objednávky dodané do obchodu hneď v deň objednania,” vyzdvihl Lukáš Uhl.
Zdroj: Zoot
Novinkou predajní bude zaškolený personál, čo je jedna z vecí, ktoré Výdajne radosti postrádali. Po vizuálnej stránke budú predajne Zoot ladené v korporátnych farbách – žltá, čierna a biela. Interiéru budú dominovať drevené prvky a stojany v tvare písmena Z. Prostredie má spríjemniť mach a izbové rastriny od Haenke. Autorom návrhu interiéru stojí Radim Sokolář, Martin Koons a Max interiér.
Zdroj: Zoot
Online predajca plánuje do budúcnosti v retaile naďalej posilňovať a to aj na Slovensku. „V priebehu niekoľkých mesiacov budeme schopní vyhodnotiť fungovanie prvej predajne. To nám ukáže, na aké miesta a s akým sortimentom sa budeme ďalej orientovať,“ približuje Lukáš Uhl s tým, že už teraz je jasné, že klasické predajne budú úspešné a rentabilné. Už prvá predajňa, po dodaní tovaru, začala rýchlo fungovať ako klasický obchod, ktorý je schopný si zarobiť na svoju vlastnú prevádzku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.