Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.11.2019, 08:00

Sloboda nie je samozrejmosť: Dokument Spýtaj sa vašich 89 prinesie svedectvá z roku 1989 s podporou Férovej nadácie

Cieľom projektu je cez spomienky bežných ľudí priblížiť dobu pred rokom 89.

Sloboda nie je samozrejmosť: Dokument Spýtaj sa vašich 89 prinesie svedectvá z roku 1989 s podporou Férovej nadácie
Zdroj: O2

Férová nadácia O2 v rámci grantového programu Sloboda nie je samozrejmosť podporila aj projekt Spýtaj sa vašich 89 režisérky Barbory Berezňákovej a grafickej dizajnérky Pavlíny Morháčovej, ktorého súčasťou je aj dokumentárny film.

Cieľom projektu je cez spomienky bežných ľudí priblížiť dobu pred rokom 89, ale aj udalosti Nežnej revolúcie, a to hlavne mladej generácii, ktorá túto skúsenosť priamo nezažila. Svedectvá pamätníkov vytvárajú jedinečný obraz, ktorý ukazuje, ako rôzni ľudia rôzne prežívali udalosti novembra 89.

„Chceme vytvoriť pútavú a jedinečnú mozaiku, ktorá ukáže citové prežívanie malých osobných chvíľ v kontexte veľkých spoločenských dejín a bude emocionálne fungovať na diváka cez vytváranie voľných asociácií, prežívanie celospoločenských názorov s myšlienkovým ukotvením z pohľadu zo súčasnosti,“ hovorí o filme režisérka Barbora Berezňáková.

„Je veľmi dôležité históriu zaznamenávať cez výpovede bežných a obyčajných ľudí. Tento koncept sme využili už v našej minuloročnej kampani  17. november, kde sme v rámci kampane Tváre slobody zbierali svedectvá ľudí spod tribún. Videli sme, že dokázali zaujať aj mladých ľudí, ktorí by sa inak dozvedeli o skúsenostiach z novembra 89 len sprostredkovane, alebo vôbec. Férová nadácia O2 preto podporila v rámci projektu Sloboda nie je samozrejmosť aj projekt Spýtaj sa vašich 89, čo bolo pre nás prirodzeným pokračovaním podpory, ktorú sme začali už projektom Spýtaj sa vašich 68 minulý rok,“ hovorí šéfka komunikácie O2 Slovakia Tereza Molnár.

Pozrite si trailer:

Film bude mať premiéru 15. novembra 2019 a pozrieť si ho môžete na námestí SNP v Bratislave, Kunsthalle LAB počas víkendu 15. – 17.11.2019 a na Dvojke 17.11.2019 o 20:10 alebo v kultúrnych centrách po celom Slovensku od 18.11.2019. Film sa bude distribuovať aj na stredné školy po Slovensku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.