Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
29.01.2020, 10:50

McDonald’s pilotne spúšťa donáškovú službu McDelivery

Donášku jedla zo štyroch bratislavských reštaurácií McDonald's bude zabezpečovať Wolt.

McDonald’s pilotne spúšťa donáškovú službu McDelivery
Zdroj: McDonald’s

Od dnešného dňa McDonald’s na Slovensku pilotne spúšťa donáškovú službu McDelivery. McDonald’s vnímal dopyt zákazníkov po tejto službe, preto sa rozhodol po úspešnom spustení tejto služby v Českej republike pokračovať aj na Slovensku. Doručenie vybraného menu ku dverám zákazníkov bude zabezpečovať doručovacia služba Wolt.

„Ako líder v oblasti nášho podnikania sa neustále snažíme rozširovať portfólio našich služieb aj na Slovensku, prinášať stále niečo inovatívne, aby sme zlepšovali zákaznícku skúsenosť a dostupnosť našich produktov. Jednou z nich je aj služba McDelivery, ktorú sme sa rozhodli spustiť v rámci testovacej verzie v štyroch bratislavských reštauráciách. Veríme, že služba splní očakávania našich zákazníkov, ktorí budú službu využívať v spádovej oblasti v okolí vybraných reštaurácií,“ vysvetľuje Tomasz Rogacz, generálny riaditeľ McDonald´s pre ČR a SR.

McDonald’s sa rozhodol pre spoluprácu s donáškovou službou Wolt, ktorá na slovenský trh vstúpila v septembri minulého roka. „Máme veľkú radosť, že na Slovensku začína McDelivery exkluzívne práve s Woltom. Pre veľa užívateľov našej služby je McDonald’s pochúťka a legenda v jednom. Veríme teda, že si rýchle doručenie Big Macu, slávnych hranolčekov a Happy Mealu všetci zamilujú,” hovorí generálny manažér spoločnosti Wolt Ján Foret.

Zdroj: McDonald’s

​Z ponuky bude dostupná takmer celá ponuka s výnimkou produktov z kaviarenskej časti McCafé. Rozvoz bude fungovať v úvodnom režime zo štyroch pobočiek McDonald’s v Bratislave: Aupark, Budatínska, Prievozská a Račianska. Kuriéri z Woltu doručia v týchto častiach mesta McMenu k zákazníkovi za 25 minút. Objednávky si môžu zákazníci v dosahu do 2,5 km z uvedených reštaurácií objednať v aplikácii Wolt, a to každý deň od 11.00 do 22.00 hod. Aplikácia bude so zákazníkom komunikovať intuitívne, napríklad v zobrazovaní reštaurácií, ktoré sú nielenže v rádiuse doručenia, ale cez algoritmus, ktorý kombinuje preferencie zákazníka, vzdialenosť od neho a čas doručenia.

Zdroj: McDonald’s

Spoločnosť McDonald's pôsobí na slovenskom trhu od roku 1995. Prvá reštaurácia bola otvorená v Banskej Bystrici. Aktuálne je na Slovensku 33 reštaurácií, z ktorých je 15 v Bratislave a ostatných 18 v Banskej Bystrici, Košiciach, Liptovskom Mikuláši, Martine, Nitre, Prešove, Prievidzi, Trenčíne, Trnave, Zvolene, Žiline a na diaľničnom úseku R1 smer Beladice. Súčasťou 25 reštaurácií je kaviarenský koncept McCafé, ktorý funguje od roku 2009. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.