Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
13.02.2020, 09:10

Facebook odložil spustenie svojej zoznamky v Európskej únii

Facebook Dating si počká na lepšie zabezpečenie ochrany súkromia používateľov.

Facebook odložil spustenie svojej zoznamky v Európskej únii
Zdroj: Facebook blog

Americká internetová spoločnosť Facebook odložila spustenie svojej novej zoznamovacie služby v Európskej únii, ktorú plánovala na tento týždeň. Rozhodla sa tak po tom, čo európski regulátory vyjadrili pochybnosti o postupe firmy. Informovala o tom agentúra Reuters.

Írsku Komisiu pre ochranu dát (DPC) znepokojilo, že ju Facebook o svojom zámere informoval iba desať dní pred plánovaným spustením služby Facebook Dating v EÚ. Komisia tiež upozornila, že od firmy nedostala žiadnu dokumentáciu o hodnotení vplyvu na ochranu osobných údajov. Európska divízia Facebooku sídli v Írsku, čo z DPC robí hlavného regulátora tohto podniku v EÚ.

"Je veľmi dôležité, aby sa spustenie služby Facebook Dating uskutočnilo správnym spôsobom. Berieme si teda trochu viac času na to, aby sme zaistili, že produkt bude pripravený pre európsky trh," oznámila spoločnosť Facebook agentúre Reuters. Dodala, že sa usiluje o dôkladné zabezpečenie ochrany súkromia používateľov. 

​Facebook v septembri začal prevádzku zoznamovacie služby v Spojených štátoch. "Facebook Dating uľahčuje hľadanie lásky skrz to, čo máte radi. Pomáha začať zmysluplné vzťahy prostredníctvom spoločných vecí, ako sú záujmy, udalosti či skupiny," uviedla vtedy firma. Upozornila, že u novej služby kladie veľký dôraz na bezpečnosť a ochranu súkromia, pretože "hľadanie milostného partnera je hlboko osobnou záležitosťou".

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.