Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
15.05.2020, 14:40

Galéria v uliciach Bratislavy odštartuje festival Dolce Vitaj

Exkluzívne fotografie z nakrúcania Felliniho filmu 8 ½ sa objavia na 50 citylightoch v Bratislave.

Galéria v uliciach Bratislavy odštartuje festival Dolce Vitaj
Zdroj: Dolce Vitaj

Festival talianskej kultúry Dolce Vitaj nebude chýbať ani tohto roku. Organizátori flexibilne hľadali a hľadajú spôsob, ako aj v súčasných obmedzených podmienkach poskladať atraktívny program. Jeho spoločným menovateľom sa stáva filmový mág Federico Fellini, ktorý sa narodil pred sto rokmi (1920, Rimini)

Festival, ktorý organizuje Taliansky kultúrny inštitút v Bratislave, uvedie 19. mája výstava doposiaľ nepublikovaných fotografií Paula Ronalda z nakrúcania Felliniho oscarového filmu 8 ½ na 50 citylightoch v uliciach Bratislavy. Výstava potrvá do 2. júna

„Koronavírus nás dostal do zložitej situácie, v ktorej sme museli časť nášho programu zmeniť alebo upraviť. Výstava sa na rozdiel od galérie uskutoční v exteriéri prostredníctvom siete citylightov a bude úvodným podujatím festivalu Dolce Vitaj. Veríme, že takýmto spôsobom dokážeme nádherné fotografie sprístupniť širokej verejnosti, ktorá sa po dlhom období prežitom v “karanténe” opäť vráti do ulíc mesta,“ povedal taliansky veľvyslanec na Slovensku Gabriele Meucci.

Zdroj: Dolce Vitaj

​Film 8 ½ má na konte dvoch Oscarov z roku 1964, za najlepší zahraničný film a najlepšie kostýmy. Paul Ronald (1924-2005) sa ako jediný fotograf zúčastnil na celom procese tvorby filmu. Na fotografiách z nakrúcania zachytil nielen to, čo sa dialo na scéne, ale nahliadol aj do zákulisia. „Bol som stále na pľaci, aj keď som fotiť nemusel. Stál som v kúte, nikoho som nerušil. Fellini vedel, že som tam a že zaznamenávam všetko, čo robí,“ dodal.

Zdroj: Dolce Vitaj
Zdroj: Dolce Vitaj

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.