Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
18.05.2020, 08:15

Facebook kupuje službu na zdieľanie animovaných obrázkov Giphy

Službu Giphy integruje do svojej sociálnej siete na zdieľanie fotografií Instagram.

Facebook kupuje službu na zdieľanie animovaných obrázkov Giphy
Zdroj: Facebook

Americká internetová spoločnosť Facebook sa dohodla na prevzatie služby na tvorbu a zdieľanie animovaných obrázkov Giphy. Firma to oznámila v piatok, finančné podmienky transakcie nezverejnila. Podľa serveru Axios by sa však hodnota dohody mala pohybovať okolo 400 miliónov dolárov.

Facebook plánuje službu Giphy integrovať do svojej sociálnej siete na zdieľanie fotografií Instagram. Animované obrázky vo formáte GIF zo služby Giphy však bude naďalej možné využívať aj na iných platformách. "Giphy bude ďalej prevádzkovať svoju knižnicu (obrázkov)," uviedol Facebook. "Ľudia si budú môcť obrázky GIF ďalej sťahovať," dodal.

Ľudia sa takýmito obrázkami často snažia pobaviť ostatných v internetových diskusiách. "Poskytujú ľuďom užitočné a kreatívne možnosti vyjadrenia," uviedla spoločnosť Facebook. Upozornila, že plánuje do technológií služby Giphy ďalej investovať.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.