Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
29.07.2020, 10:55

Čínske letecké spoločnosti lákajú zákazníkov na neobmedzenú letenku

Aerolinky China Eastern už podľa štátnych médií predali cez 100 000 promočných balíčkov.

Čínske letecké spoločnosti lákajú zákazníkov na neobmedzenú letenku
Zdroj: Gettyimages

Čínska letecká spoločnosť China Southern Airlines predstavila neobmedzenú letenku pre vnútroštátnu spoje. K obdobnej kampani sa doteraz uchýlilo najmenej osem z desiatok čínskych aeroliniek, ktorým sa nedostáva finančnej hotovosti. Tieto balíčky, z ktorých niektoré ani nie sú obmedzené rokmi, začali čínske letecké spoločnosti zavádzať v júni, zvyčajne za cenu okolo 500 dolárov, čo je v prepočte 426 eur. Podľa analytikov pomohli oživiť letecké cestovanie.

Vývoj v Číne podrobne sledujú letecké odvetvia v celom svete a odvodzujú z neho tendenciu obnovenia dopytu po cestovaní lietadlom. Peking svoju ekonomiku otvoril s niekoľkomesačným predstihom potom, čo pandémiu dostal pod kontrolu.

Niektorí analytici varujú, že tieto reklamné akcie budú dopyt naďalej posilňovať iba vtedy, kým sa šírenie koronavírusu nevymkne kontrole. Zatiaľ sa nepočíta s ich zavedením na medzinárodné linky.

Balíček aeroliniek China Southern, ktorá je najväčšou čínskou leteckou spoločnosťou z hľadiska počtu prepravených pasažierov, stojí 3699 jüanov, čo je 450 eur. Klienti potom môžu od 26. augusta do 6. januára využiť toľko vnútroštátnych letov, koľko sa im zapáči. Za každý let ​​musia uhradiť doplatok zhruba 50 jüanov, čo je v prepočte 6 eur. 

Letecká spoločnosť China Eastern Airlines v júni predstavila balíček za 3322 jüanov (404 eur), ktorý držiteľa oprávňuje k neobmedzenému leteckému cestovaniu počas víkendov. Ponuka Hainan Airlines za 2699 jüanov (328 eur) sa zase týka iba letov do ostrovnej provincie Chaj-nan.

Aerolinky China Eastern už podľa štátnych médií predali cez 100 000 promočných balíčkov. To pomohlo za uplynulé víkendy zvýšiť počet pasažierov na vnútroštátnych linkách tejto leteckej spoločnosti o 75 percent. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.