Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
18.11.2020, 10:57

Messenger a Instagram spustili novinku. Miznúce správy sú už dostupné aj pre Slovákov

Ponúka ho najnovšia aktualizácia.

Messenger a Instagram spustili novinku. Miznúce správy sú už dostupné aj pre Slovákov
Zdroj: Facebook blog

Spoločnosť Facebook do svojej chatovacej aplikácie Messenger a dcérskej platformy Instagram pridala novú funkcionalitu. Je ňou možnosť posielania miznúcich správ, ktoré sa po tom, ako si ich príjemca prečíta, vymažú.

​Ak si novinku chcete spustiť, v konverzácii s daným používateľom potiahnite hore (ako pri funkcii „swipe up“). Klasický režim sa okamžite zmení na tmavý režim s možnosťou posielania správ, ktoré miznú. Funkciu vypnete tak, že opäť potiahnete hore.

Keď nový režim spustíte prvýkrát, platforma vás na novinku upozorní a vysvetlí jej fungovanie a poskytne informácie ohľadom bezpečnosti.

Zdroj: Facebook blog

​Spoločnosť na svojom blogu upozornila, že bezpečnosť režimu je pokrytá aj tým, že používateľ dostane upozornenie, ak si osoba, s ktorou si vymieňa miznúce správy spraví screenshot obrazovky. Zdôrazňuje tiež, že aj v tomto režime je dostupná možnosť zablokovania používateľa či nahlásenia konverzácie.  

Facebook tento režim zavádza vo väčšine krajín, po aktualizácii Messengeru a Instagramu by mal byť dostupný aj na Slovensku. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.