Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
18.02.2021, 16:50

Billa sa zapojila do výzvy prezidentky, rozširuje potravinovú pomoc pre ľudí v núdzi

Obchodný reťazec významne rozširuje spoluprácu s Potravinovou bankou Slovenska.

Billa sa zapojila do výzvy prezidentky, rozširuje potravinovú pomoc pre ľudí v núdzi
Zdroj: Billa

S čoraz dlhšie trvajúcou pandémiou sa množstvo slovenských domácností dostáva do existenčných problémov. Na výzvu potravinovej pomoci prezidentky Zuzany Čaputovej zareagovala aj spoločnosť Billa, ktorá okrem toho významne rozširuje spoluprácu s Potravinovou bankou Slovenska.

Čím viac sa zhoršuje pandemická situácia, tým viac sa prehlbujú sociálno-ekonomické rozdiely v našej spoločnosti. Na ťažkú životnú situáciu ľudí v núdzi zareagovala prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá uviedla, že až 36 percent slovenských domácností žije v súčasnosti „od výplaty k výplate“. Prezidentka sa preto stretla so zástupcami obchodných reťazcov a vyzvala ich, aby jednorazovo navýšili objem potravinovej pomoci, ktorú prostredníctvom Potravinovej banky Slovenska distribuujú ľuďom v núdzi.

Zdroj: Billa

​Do výzvy sa zapojila aj spoločnosť Billa, ktorá v kooperácii s ostatnými reťazcami ponúkne 170 ton trvanlivých potravín a drogérie nad rámec už existujúcej pomoci. Z takéhoto množstva potravín bude možné pripraviť 425 000 porcií jedla. Potravinová pomoc sa dostane k ľuďom, ktorí to najviac potrebujú, napríklad k jednorodičovským domácnostiam, rodinám v krízových centrách a ohrozených chudobou, seniorom či ľuďom bez domova.

„Uvedomujeme si, že pandémia koronavírusu pripravuje o príjmy a živobytie čoraz viac slovenských domácností. Billa je spoločensky zodpovedná firma a dlhodobo pomáha ľuďom v núdzi, preto sme sa radi zapojili aj do výzvy pani prezidentky Zuzany Čaputovej. Pre ľudí, ktorí sa ocitli v zložitej životnej situácii, darujeme cestoviny, múku, strukoviny, cukor či trvanlivé mlieko,“ povedal Dariusz Bator, generálny riaditeľ Billa.

Zdroj: Billa

​Od prvého marca bude Potravinovej banke poskytovať trvanlivé a ďalšie nevyhnutné potraviny zo všetkých 155 supermarketov Billa po celom Slovensku. „Vítame, že dlhodobú spoluprácu so spoločnosťou Billa v oblasti distribúcie darovaných potravín môžeme po novom posunúť na ešte vyššiu úroveň. Potravinovú pomoc tak prostredníctvom našich partnerských organizácií a dobrovoľníkov budeme vedieť doručiť ešte väčšiemu počtu ľudí v núdzi ako doteraz,“ povedal Michal Šľachta, koordinátor pre externú spoluprácu v Potravinovej banke Slovenska.

Spoločnosť Billa dlhodobo podporuje ľudí v núdzi aj svojím projektom Chlebodarca. V rámci neho ide jeden cent z každého chleba, ktorý sa predá v supermarketoch BILLA, na pomoc rodinám so zdravotne znevýhodneným členom, jednorodičovským domácnostiam, ktorých je na Slovensku 150-tisíc, či ľuďom v ťažkej finančnej a sociálnej situácii.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.