Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
05.05.2021, 10:20

Materská spoločnosť aplikácie Tinder očakáva v lete zoznamovací boom

Pre aktuálny štvrťrok počíta spoločnosť s tržbami až 690 miliónov dolárov.

Materská spoločnosť aplikácie Tinder očakáva v lete zoznamovací boom
Zdroj: Daily Times

Materská spoločnosť mobilnej zoznamovacej aplikácie Tinder očakáva, že v lete nastane boom zoznamovania. Medziročný nárast tržieb o 23 percent na 668 miliónov dolárov zaznamenala skupina Match Group už v prvom štvrťroku a vykázala aj zisk. Po uzavretí burzového obchodovania to oznámila v kvartálnej výsledkovej listine generálna riaditeľka firmy Shar Dubeyová.

Súčasťou Match Group sú okrem aplikácie Tinder, aj zoznamky Hinge, OkCupid a Match.com. V minulom prvom štvrťroku zaznamenala firma stratu vyše 200 miliónov dolárov, tento rok už však mala od januára do marca zisk 174,3 milióna dolárov.

Ešte väčší boom očakáva Match Group v lete. "Tešíme sa na leto lásky," napísala Dubeyová. Pre aktuálny štvrťrok počíta spoločnosť s tržbami až 690 miliónov dolárov, čo prekonalo očakávania analytikov, a jej akcie po uzavretí búrz posilnili o viac ako šesť percent.

Match Group sa darilo aj počas pandémie, ale rastúca zaočkovanosť a návrat k normálnemu životu bez povinných rozostupov jej podľa Dubeyovej ešte pomôže. "Čakáme, že elán vydrží po zvyšok roka," napísala riaditeľka v liste akcionárom.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.