Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
07.02.2017, 09:40

Lidl otvoril najmodernejšiu predajňu na Slovensku. Ponúka aj nabíjačky na e-bicykle

Pozrite si, ako predajňa vyzerá.

Lidl otvoril najmodernejšiu predajňu na Slovensku. Ponúka aj nabíjačky na e-bicykle
Zdroj: Lidl SR

Najmodernejšiu predajňu otvoril diskontný reťazec Lidl v Spišskej Novej Vsi. Je to v poradí 127. predajňa v sieti Lidl. Ide o technologicky i vizuálne najmodernejšiu predajňu.

Nová predajňa v Spišskej Novej Vsi je v poradí šiestou, ktorú Lidl na Slovensku predstavil v rámci svojho nového konceptu, ktorý, podľa slov Róberta Flachbarta, obchodného riaditeľa spoločnosti Lidl Slovenská republika, ponúka viacero benefitov pre zákazníkov i zamestnancov. „Ide o najmodernejšiu predajňu v portfóliu Lidl, jej výstavba trvala päť mesiacov. Z pohľadu zákazníkov je vzdušnejšia a presvetlenejšia. Zároveň ponúka aj vyšší komfort pre našich zamestnancov – ich priestory sú umiestnené na poschodí a nachádzajú sa v nich aj sprchy či školiaca miestnosť. V tejto predajni nájde uplatnenie viac ako 30 zamestnancov.“  

Nová predajňa je aj v zhode s jedným z nosných cieľov reťazca – ohľaduplnosť k životnému prostrediu. Je vybavená pokročilými technológiami, ako napr. spätné získavanie tepla z chladiarenských a mraziarenských zariadení, úsporné LED svietidlá v celom objekte, či chladiarenské zariadenia obsahujúce chladivo na prírodnej báze. Na parkovisku sú pre zákazníkov pripravené aj nabíjacie stanice pre e-bicykle a e-automobily.

​Najmodernejšia predajňa má rozlohu predajnej plochy 1200 m2. Pre nakupujúcich je pripravených 97 parkovacích miest, z toho 4 sú vyhradené pre telesne postihnutých.

​​Nový koncept sa vyznačuje predovšetkým širšími uličkami, predajňa pôsobí vzdušnejšie a presvetlenejšie. Pozitívom sú aj zákaznícke toalety s prebaľovacími pultami a väčšie parkovacie miesta. Samozrejmosťou je vlastná pekáreň, ktorá bude zákazníkom viackrát denne ponúkať pečivo priamo z pece. 

Pilotný projekt modernej predajne realizoval Lidl na Slovensku v Novej Dubnici a získal zaň medzinárodne uznávaný ekologický certifikát BREEAM v stupni „very good“.​ A prečo práve Spišská Nová Ves? „Máme neustále ambíciu rozširovať našu sieť predajní tam, kde na to vidíme potenciál. V Spišskej Novej Vsi sme doteraz mali iba jednu predajňu.  O našich expanzných plánoch informujeme vždy v dostatočnom predstihu,“ povedal Tomáš Bezák, hovorca Lidl SR.​

Zdroj: Lidl SR

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.