Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
09.03.2017, 12:22

Diesel má ďalšiu provokatívnu kampaň. S homosexuálmi

Múry sú na nič, odkazuje značka Trumpovi.

Diesel má ďalšiu provokatívnu kampaň. S homosexuálmi
Zdroj: youtube.com

Diesel prišiel znova s kontroverznou reklamou. Tentokrát si vybral tému homosexuálov. Nejde však len o narážku na partnerstvá rovnakého pohlavia. V reklame je znázornená murovaná stena, ktorá zdôrazňuje nesúhlas s plánom nového amerického prezidenta D. Trumpa postaviť múr oddeľujúci Mexiko od Spojených štátov.

V krátkom reklamnom spote mladí ľudia rôznej rasy prebijú v múre dieru v tvare srdca a tým sa dostanú na jednu stranu. Oslavou je „svadba“ homosexuálov a prenášanie dúhového nafukovacieho tanku. Tento tank má pred sebou turné, ktoré má podporiť myšlienku kampane, ktorú vyslovil umelecký riaditeľ značky Diesel- Nicol Formichetti: „V Diesel sa vymedzujeme proti nenávisti a viac ako inokedy chceme, aby o tom svet vedel." S nádejou komunikovať túto správu po celom svete sa tank objaví napríklad v Miláne, Londýne, Šanghaji, New Yorku, Berlíne alebo Tokiu.

Už v roku 1995 Diesel nafotil reklamu, v ktorej sa bozkáva homosexuálny pár námorníkov. Fotografom a režisérom týchto kontroverzných reklám je David LaChapelle.

Zdroj: m.vam.ac.uk

Podobnú reklamu uviedla na trh značka 84 Lumber Company, ktorá poskytuje materiály na stavby. Táto diskutovaná kampaň tiež poukazuje na plány nového prezidenta. Rozpráva príbeh matky s dcérou, ktoré utekajú z Južnej Ameriky, až natrafia na novopostavený múr rozdeľujúci Mexiko a USA.

Reklama bola jednou z tých, ktoré prekvapivo využili tohtoročný Super Bowl na to, aby povedali svoj názor. Mimochodom na tému, či má značka vyjadrovať svoj postoj k spoločenským záležitostiam, diskutujú odborníci v najnovších Stratégiách, ktoré momentálne pripravujeme.

Sydney Gay and Lesbian Mardi Gras je festival, ktorého reklamná kampaň The Big Deal - #EqualLove takisto nezaostáva za reklamami, ktoré dávajú dôraz na homosexualitu. V reklame sa počas rodinnej idylickej oslavy syn prizná, že je gay. Najvtipnejšou je však stará mama, ktorá očividne ničomu nepochopila...

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.