12.05.2017, 11:08

Známy Kefírer je späť. Vyrobia 400 kusov, potom sa definitívne stiahnu

Kontroverzný nápoj s podobizňou Adolfa Hitlera si môžete kúpiť v Brne. Po predaji skončia.

Známy Kefírer je späť. Vyrobia 400 kusov, potom sa definitívne stiahnu
Zdroj: Kefírer

Kyslomliečny výrobok Kefírer, ktorý si svojím vzhľadom získal priazeň ľudí, je reálne v predaji. Jeho obal pripomína Adolfa Hitlera a kreatívci z agentúr, ktorý stoja za nápadom, postavili propagáciu na udalostiach z holokaustu.  

Od začiatku, keď prišli s nápadom na trhu, sa môžu chváliť dokonalý wordingom, napríklad ponúkali čisto biely Kefírer alebo vanilkovú príchuť opisovali nasledovne: Dochutený špeciálnym vanilkovým práškom, ktorý nášmu produktu dodáva nepriestrelnú arómu. Vhodný pre zapíjanie ležiakov a iných alkoholických nápojov. 

Včera (11.5.2017) na svojom Facebooku oznámili, že nápoj je možné reálne zakúpiť a rovnako si získali fanúšikov spôsobom, ako o predaji dali vedieť. V statuse sa napríklad píše: „Práve sme sa vrátili z hrobu. Damen und Herren, Kefírer je späť. Vrátil sa, aby uskutočnil svoj posledný prejav. Bude dlhý ako cesta vlakom z Brna do Dachau.

Vo svojom prejave stanovili cenu nápoja, ktorá je takmer 200 Kč. Zároveň vysvetľujú, že majú obmedzený počet kusov, konkrétne 400. Priznávajú, že zaplatili desaťtisíce korún na právnikov v minuloročnom spore, kedy autor vizuálu knihy A je tu zas mal v pláne zažalovať tvorcov Kefíreru a obvinil ich, že „vykradli“  nápad na titulke knihy.

Vizuál knihy ja totiž naozaj totožný s vizuálom na obale nápoja a mohlo by tak dochádzať k porušenie autorských práv. Predžalobná výzva vtedy pristála na stole tvorcom Kefírera dva dni predtým, ako mali spustiť predaj nápoja v sieti MyFood. Protistrana žiadala, aby vymazali všetky stopy, ktoré by viedli k propagácii nápoja – mediálne správy, web stránke, Facebook stránka a podobne.

Autori nechceli sklamať fanúšikov nápoja, ktorých si získali práve obalom a popismi, ktoré sprevádzali komunikáciu nápoja. Prišli preto s návrhom, že vyrobia pár stoviek kusov a kampaň stiahnu. 

"Na 400 ks sme sa dohodli s protistranou, chceli sme viac, ale nakoniec sme vybojovali aspoň toto," objasnili tvorcovia pre Stratégie a potvrdili, že nápoj je skutočne možné zakúpiť 17.5. v Brne. Už teraz sa ľudia v komentároch zaujímajú, či je možné nápoj distribuovať do iných miest, dokonca aj na Slovensko. 

V júni kampaň stiahnu. "Mali sme na výber, buď sa budeme tri roky súdiť a čakať, či nám dá súd za pravdu, alebo vyrobíme pre fanúšikov aspoň niekoľko fliaš," uzatvárajú tvorcovia Kefírera, ktorý pravdepodobne skončí smutným koncom. 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.