Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
07.11.2017, 11:00

Láska a vzťahy po slovensky. Markíza pripravuje romantický seriál Milenky

Televízia siahla po úspešnom formáte BBC, ktorý adaptovala na slovenské pomery.

Láska a vzťahy po slovensky. Markíza pripravuje romantický seriál Milenky
Zdroj: TV Markíza

Televízia Markíza pripravuje nový romantický seriál Milenky zo života štyroch priateliek, ktorý uvedie na obrazovky v budúcom roku. Seriál prinesie spracovanie ženských tém ako nevera, tehotenstvo alebo smrť milovaného človeka.

V seriáli sa predstavia štyri ženy – právnička, lekárka, realitná maklérka a žena v domácnosti – vo veku medzi 30-40 rokov, ktoré si hľadajú svoju vlastnú cestu v živote. Seriál je plný dramatických zvratov a zamotaných vzťahov, nechýba v ňom napätie, ale ani vtipné situácie.

V hlavných úlohách sa v réžii Jakuba Kronera (Lóve, LokalFilmis) predstavia Táňa Pauhofová, Gabriela Marcinková, Zuzana Norisová a Antónia Lišková. 

Zdroj: TV Markíza, koláž

​​Seriál Milenky je slovenskou adaptáciou britského formátu Mistresses od distribučnej spoločnosti BBC Worldwide, od ktorej Markíza adaptovala napríklad aj tanečnú šou Let´s Dance. Seriál Mistresses uviedla BBC v rokoch 2008 - 2010, odvysielala z neho 16 častí postupne v troch sériách. Neskôr vznikli lokálne verzie seriálu tiež v Rusku a USA. Americká televízia ABC uvádzala seriál od roku 2013 a rozšírila ho až na 52 epizód, ktoré vysielala až do roku 2016 v štyroch sériách.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.