12.11.2017, 16:05

Najpočúvanejšími sú Rádio Expres a Rádio Slovensko

Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Median SK za posledný polrok.

Najpočúvanejšími sú Rádio Expres a Rádio Slovensko
Zdroj: Betarfi

Najpočúvanejšími slovenskými rozhlasovými stanicami sú Rádio Expres, Rádio Slovensko a Fun rádio. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu MML–TGI spoločnosti Median SK.

​​Celková počúvanosť rádií v parametri „počúval posledný týždeň“ predstavuje 89 percent. Poradie sa nezmenilo, otvára ho Rádio Expres s 37 %, ďalej Rádio Slovensko s 30 %, nasleduje Fun rádio s 25 %. Sedemnásť percent populácie počúva aspoň raz za týždeň Rádio Jemné a 16 % Rádio Europa 2. Rádio Vlna dosiahlo počúvanosť 14 % a sedmičku najpočúvanejších uzatvára Rádio Regina s 13 %.

Zdroj: MEDIAN SK, MML-TGI, 2.+3./2017

​Celková počúvanosť rádií v parametri „počúval včera“ predstavuje 63 %. V prieskume prvým je Rádio Expres s 19 %, ďalej Rádio Slovensko so 17 % a nasleduje Fun rádio s 11 %. Sedempercentnú počúvanosť dosiahli Rádio Jemné a Rádio Europa 2. Poradie sedmičky najpočúvanejších staníc uzatvárajú Rádio Regina so šiestimi percentami a Rádio Vlna s piatimi percentami.

Zdroj: MEDIAN SK, MML-TGI, 2.+3./2017

​Najväčší podiel na trhu dosiahlo Rádio Expres (23 %), za ním skončilo Rádio Slovensko (21 %) a Fun rádio (12 %). Štvrtý najväčší trhový podiel má Rádio Regina a Rádio Europa 2 (obe po 8 %), nasledujú Rádio Jemné a Rádio Vlna (obe po 7 %). Ostatné rozhlasové stanice držia na trhu 14 % podiel.

​Národný prieskum zameraný na spotrebné správanie, médiá a životný štýl uskutočnila spoločnosť Median SK v období od 3. apríla do 17. septembra 2017. Výberový súbor tvorili obyvatelia Slovenska vo veku 14 až 79 rokov. Prieskum bol realizovaný na vzorke 4238 respondentov.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.