Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
12.11.2017, 16:05

Najpočúvanejšími sú Rádio Expres a Rádio Slovensko

Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Median SK za posledný polrok.

Najpočúvanejšími sú Rádio Expres a Rádio Slovensko
Zdroj: Betarfi

Najpočúvanejšími slovenskými rozhlasovými stanicami sú Rádio Expres, Rádio Slovensko a Fun rádio. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu MML–TGI spoločnosti Median SK.

​​Celková počúvanosť rádií v parametri „počúval posledný týždeň“ predstavuje 89 percent. Poradie sa nezmenilo, otvára ho Rádio Expres s 37 %, ďalej Rádio Slovensko s 30 %, nasleduje Fun rádio s 25 %. Sedemnásť percent populácie počúva aspoň raz za týždeň Rádio Jemné a 16 % Rádio Europa 2. Rádio Vlna dosiahlo počúvanosť 14 % a sedmičku najpočúvanejších uzatvára Rádio Regina s 13 %.

Zdroj: MEDIAN SK, MML-TGI, 2.+3./2017

​Celková počúvanosť rádií v parametri „počúval včera“ predstavuje 63 %. V prieskume prvým je Rádio Expres s 19 %, ďalej Rádio Slovensko so 17 % a nasleduje Fun rádio s 11 %. Sedempercentnú počúvanosť dosiahli Rádio Jemné a Rádio Europa 2. Poradie sedmičky najpočúvanejších staníc uzatvárajú Rádio Regina so šiestimi percentami a Rádio Vlna s piatimi percentami.

Zdroj: MEDIAN SK, MML-TGI, 2.+3./2017

​Najväčší podiel na trhu dosiahlo Rádio Expres (23 %), za ním skončilo Rádio Slovensko (21 %) a Fun rádio (12 %). Štvrtý najväčší trhový podiel má Rádio Regina a Rádio Europa 2 (obe po 8 %), nasledujú Rádio Jemné a Rádio Vlna (obe po 7 %). Ostatné rozhlasové stanice držia na trhu 14 % podiel.

​Národný prieskum zameraný na spotrebné správanie, médiá a životný štýl uskutočnila spoločnosť Median SK v období od 3. apríla do 17. septembra 2017. Výberový súbor tvorili obyvatelia Slovenska vo veku 14 až 79 rokov. Prieskum bol realizovaný na vzorke 4238 respondentov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.