Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
20.10.2021, 10:55

Netflix si opäť prilepšil. Výsledky za tretí štvrťrok prekonali očakávania analytikov

Streamovaciu službu si predpláca už 214 miliónov ľudí.

Netflix si opäť prilepšil. Výsledky za tretí štvrťrok prekonali očakávania analytikov
Zdroj: Unsplash/Mollie Sivaram

Výsledky za tretí kvartál prekonali očakávania Netflixu. Streamovacej službe pribudlo 4,4 milióna predplatiteľov, celkovo ich tak má už 214 miliónov. Pôvodne analytici rátali s prírastkom 3,5 milióna divákov.

Čistý zisk firmy medziročne narástol o 80 percent a predstavuje 1,45 miliardy dolárov. Tržby taktiež stúpli, a to o 16 percent na 7,5 miliardy dolárov.

Netflixu sa opäť potvrdilo, že sa mu oplatí investovať do vlastnej produkcie. Divácky úspech zožínajú najmä seriály Sex Education, Lucifer či You. Juhokórejskej dráme Squid Game sa dokonca podarilo prepísať rekordy romantického seriálu Bridgerton. Novinku si len za prvé dva týždne pozrelo 111 miliónov fanúšikov.

​Pandémia síce ochromila produkciu, no viedla k strmému nárastu používateľov. Ten sa však práve pre nedostatok nového obsahu v prvých dvoch kvartáloch tohto roka spomalil. Za prvý polrok získal Netflix len 5,5 milióna predplatiteľov, čo bol najslabší výsledok od roku 2013. 

​Koncom roka Netflix sľubuje bohatú ponuku filmov a seriálov. V novembri sa diváci dočkajú napríklad novinky Love Hard s herečkou Ninou Dobrev a v decembri druhej série Emily in Paris s Lily Collins v hlavnej úlohe.

Streamovací gigant očakáva, že mu za posledný štvrťrok pribudne zhruba 8,5 milióna nových predplatiteľov. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.