Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
28.10.2021, 17:40

Instagram sprístupňuje linky v príbehoch všetkým používateľom

Už netreba mať 10-tisíc sledovateľov alebo overený účet.

Instagram sprístupňuje linky v príbehoch všetkým používateľom
Zdroj: Instagram

Koncom augusta Instagram odstránil z príbehov často používaný Swipe up a nahradil ho možnosťou pripojiť link. Obe tieto funkcie slúžia na to, aby sa používatelia vedeli dostať k ďalšiemu obsahu, ktorým môže byť napríklad aj článok.

Doteraz mohli link do stories pridávať iba používatelia s overenými účtami alebo aspoň 10-tisíc followermi. Od tohto týždňa bude funkcia dostupná pre všetkých.

Ako informoval Instagram v blogu, vynechaní zostanú len tí, ktorí opakovane zdieľajú škodlivý obsah. Vkladanie odkazov zostane pre nich ukryté, aby tento typ príspevkov nenabral vyšší dosah.

​Sociálna sieť sa rozhodla pre spomínanú novinku na základe spätných väzieb používateľov s menej známymi účtami. Funkcia im zároveň umožní rozšíriť povedomie o sebe a svojich záujmoch, keďže už nebudú mať v zdieľaní príbehov žiadne podobné obmedzenia.

Portál Social Media Today však upozorňuje, že novinka môže zážitok s používania Instagramu aj zhoršiť, ak sa začne používať nerozvážne a príbehy budú obsahovať viac odkazov, než je potrebné.

To sa ale ukáže až časom, podobne ako nový vzhľad nálepky s linkom, na ktorom už Instagram pracuje.

Mark Zuckerberg pri ohlasovaní štvrťročných výsledkov spoločnosti Facebook vyhlásil, že videoformát predstavuje budúcnosť tejto sociálnej siete. Jedným z dôvodov je, že reels klipy najvýraznejšie zvyšujú engagement príspevkov. Obdobne by to podľa neho mohlo fungovať aj s príbehmi po sprístupnení spomínanej funkcie všetkým používateľom.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.