Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
10.01.2018, 10:24

„Mám zlý pocit z udalostí v RTVS." Maďarič na vláde nepriamo kritizoval Dankovu SNS

Minister kultúry Marek Maďarič má zlý pocit z udalostí vo verejnoprávnej televízii RTVS za posledné dni. Vyhlásil to pred dnešným rokovaním vlády.

Maďarič v náznakoch kritizoval Dankovu SNS, situácia podľa neho nastala po ich krokoch.

​Danko vyhlásil, že chce zoštátniť RTVS. Maďarič dodal, že Hrnko tvrdo skritizoval niektorých redaktorov RTVS a potom prišlo zrušenie viacerých relácii na čele s investigatívnou reláciou Reportéri.

"Netvrdím, že tieto veci musia spolu súvisieť. Ale vôbec by som sa nečudoval, ak by vládla v RTVS nervozita," povedal Maďarič.

Zopakoval, že sa o situáciu zaujímal a preto volal predsedovi rady RTVS. "On nemal informáciu o tom, že bude investigatíva zastavená. Riaditeľ Jaroslav Rezník by mal situáciu upokojiť," hovorí minister.

Na otázku, či za tým vidí Dankovu SNS Maďarič priamo neodpovedal, ale skonštatoval, že "ide o kroky, ktoré majú spoločného menovateľa."

Maďarič si nedovolí povedať, či tieto kroky znamenajú ohrozenie nezávislosti RTVS. "Nedovolím si to ešte povedať. Ja mám len zlý pocit. Dôležité by boli aj postoje zamestnancov RTVS," doplnil Maďarič.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.