Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
12.01.2018, 12:08

Otvorený list redaktorov Reportérov Rade RTVS: Nesúhlasíme so zrušením

Redaktori Reportérov píšu Rade RTVS

Otvorený list redaktorov Reportérov Rade RTVS: Nesúhlasíme so zrušením
Zdroj: RTVS

Redaktori zrušenej relácie Reportéri píšu otvorený list Rade RTVS. Nepáči sa im, že generálny riaditeľ RTVS zrušil poslednú investigatívnu reláciu v slovenskej televízii. "Toto rozhodnutie nás zaskočilo, sklamalo a nesúhlasíme s ním," píšu. Na list upozornil Denník N

​ "O dočasnom pozastavení vysielania relácie Reportéri sa rozhodlo z viacerých dôvodov. Základný je podľa RTVS ten, že svojou kvalitou nezodpovedala nárokom, aké má relácia tohto typu spĺňať – témami, ani ich spracovaním," zdôvodňovala pred niekoľkými dňami televízia rozhodnutie riaditeľa. 

"Myslíme si, že pozastavenie relácie Reportéri môže ohroziť napĺňanie verejnej služby RTVS," píšu ďalej siedmi podpísaní redaktori. Pod listom sú podpisy Ivana Bradu, Pala Fejéra, Sone Gyarfášovej, Lydie Kokavcovej, Juraja Mravca, Tomáša Mrvu a Kataríny Začkovej. 

Na Twittri reagovala na zrušenie relácie aj medzinárodná organizácia Reportéri bez hraníc. Doslova napísali, že nezávislosť médií na Slovensku je ohrozená. 

Redaktori zrušenej relácie žiadajú v liste Radu RTVS aby prerokovala rozhodnutie generálneho riaditeľa a vyzvala ho na prehodnotenie rozhodnutia o zrušení. Podľa tvorcov si program, ktorý za trinásť rokov existencie získal desiatky ocenení v novinárskych súťažiach zaslúži serióznejšie zhodnotenie a verejnosť by oň nemala byť ukrátená. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.