Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
07.02.2018, 11:52

Tvorcovia Game of Thrones zrežírujú nové filmy Star Wars

„V lete 1977 sme cestovali do ďalekej, preďalekej galaxie a od tej doby sme o nej snívali," uviedli tvorcovia Benioff a Weiss v spoločnom vyhlásení.

Tvorcovia Game of Thrones zrežírujú nové filmy Star Wars
Zdroj: cinemafia.ru

Tvorcovia úspešného fantasy seriálu televíznej stanice HBO Hra o tróny (Game of Thrones)- David Benioff a D. B. Weiss vytvoria novú sériu filmov zo sveta Hviezdnych vojen (Star Wars). Oznámili to spoločnosti Lucasfilm a Disney, informovala o tom dnes agentúra AFP. Úspešná dvojica napíše k novým snímkam scenár a bude ich aj produkovať.

Pracovať na nových filmoch by mali Benioff a Weiss ihneď potom, ako budúci rok dokončia prácu na seriáli Hra o tróny.

​„David a Dan patria v súčasnosti k najlepším rozprávačom príbehov," uviedla riaditeľka spoločnosti Lucasfilm Kathleen Kennedyová.

Ďalšie podrobnosti o novom projekte Lucasfilm neoznámil, mal by byť ale nezávislý na predchádzajúcich snímkach, ktoré sa točia okolo Luka Skywalkera, a nemal by mať nič spoločné ani s nedávno oznámenou trilógiou pod režijnou taktovkou Riana Johnsona. Jasné nie je napríklad ani to, koľko filmov by mali Benioff s Weissom vytvoriť.

V lete 1977 sme cestovali do ďalekej, preďalekej galaxie a od tej doby sme o nej snívali," uviedli tvorcovia úspešného fantasy seriálu Benioff a Weiss v spoločnom vyhlásení. Šancou podieľať sa na ďalších filmoch zo sveta Hviezdnych vojen sa obaja cítia poctení, ale veľká zodpovednosť ich vraj aj trochu desí.

Spoločnosť Walt Disney & Co kúpila v roku 2012 produkčnú firmu Lucasfilm, čím získala práva na natočenie ďalších dielov Hviezdnych vojen. V roku 2015 sa do kín dostal film Star Wars: Sila sa prebúdza, vlani v decembri Star Wars: Posledný z Jediov.

Tento rok sa fanúšikovia Hviezdnych vojen dočkajú nového príbehu o pašerákovi Han Solovi, už druhého zo spin-offu, teda príbehov odvodených od hlavnej línie. Prvým bola snímka Rogue One: Star Wars Story z roku 2016. Tretí diel aktuálnej sequelové trilógie by sa mal do kín dostať budúci rok.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.