Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.02.2018, 12:09

RTVS dosiahla nový rekord online sledovanosti. Počas hokejového zápasu s Ruskom

Zápas sledovalo online vyše 72 tisíc divákov, vysoký počet bol aj pri obrazovkách.

RTVS dosiahla nový rekord online sledovanosti. Počas hokejového zápasu s Ruskom
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Počas prvého zápasu slovenských hokejistov na ZOH Pjongčangu zlomila RTVS rekord v sledovanosti na internete v objeme prenesených dát. Informovala o tom Erika Rusnáková, hovorkyňa RTVS.

Zápas našich reprezentantov s Olympijskými športovcami z Ruska, ktorých porazili 3:2, si v stredu 14. februára pozrelo  online vyše 72 tisíc divákov, čo je o 22 tisíc viac ako vlani počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Divácku sledovanosť na internete určite posilnil aj fakt, že zápas prebiehal po obede, kedy sú ľudia väčšinou v práci a nemajú možnosť sledovať televíziu.

Zdroj: TASR/Michal Svítok

Vysokú sledovanosť mal aj priamy prenos aj v televízii. Napriek skorému popoludňajšiemu času sledovalo na Jednotke prvú tretinu 377 divákov nad 12 rokov, v komerčnej skupine 12-54 rokov to bolo 183 tisíc divákov.

Pri najsledovanejšej poslednej tretine, kde sa rozhodovalo o víťazstve Slovenska, bolo pri obrazovkách takmer 649 tisíc divákov nad 12 rokov, v cieľovej skupine 12-54 bol ich počet 330 tisíc. Tretia tretina sa s ratingom 10,4 percenta pri podiele 56,5 percenta stala najsledovanejším programom dňa.

​Športoví priaznivci môžu naživo sledovať olympijské hokejové zápasy na špeciálnom webe zoh2018.rtvs.sk, kde RTVS v spolupráci s telekomunikačnou spoločnosťou Benestra prináša online vysielanie vo Full HD rozlíšení.

„Je zrejmé, že sledovanosť programov prostredníctvom online platforiem bude narastať, a preto neustále pracujeme na tom, aby online vysielanie fungovalo čo najlepšie,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

​Ako pripomenul manažér nových médií Dušan Jančovič, RTVS pravidelne prináša divákom najväčšie športové udalosti prostredníctvom svojich webových stránok. „Za rekordným dátovým tokom je snaha RTVS prinášať prenosy v čo najvyššej kvalite 1080p,“ poznamenal. Maximálny dátový tok bol pri hokejovom zápase s Ruskom 212Gbit/s.

Technický riaditeľ Benestra Augustín Revák doplnil, že už na začiatku online vysielania stredajšieho hokejového zápasu sa pripojilo 43 tisíc užívateľov. „Tí boli zväčša pripojení v HD kvalite, čo vyťažilo distribučnú sieť CDN až na maximum rezervovanej kapacity. Na konci zápasu bolo pripojených viac ako 72 tisíc užívateľov,“ priblížil.

Zdroj: TASR/Michal Svítok

Slovenských hokejistov ešte v základnej B-skupine čakajú USA a Slovinsko. S reprezentáciou USA odohrajú Slováci zápas v piatok 16. februára 2018 o 4:10 ráno, posledný zápas v skupine so Slovinskom ich čaká o deň neskôr, v soboru 17. februára o 13:10. Kvalifikačné zápasy o štvrťfinále sú na programe v utorok 20. februára.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.