Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
04.05.2018, 09:06

Twitter vyzval svojich používateľov, aby si zmenili heslá

Kvôli technickej chybe sa heslá používateľov zobrazili v nekódovanom tvare v jednom z interných počítačov firmy.

Twitter vyzval svojich používateľov, aby si zmenili heslá
Zdroj: Pixabay

Mikroblogovacia sociálna sieť Twitter odporučila svojim používateľom, aby si kvôli technickej chybe zmenili svoje heslo. Twitter podľa agentúry Reuters vysvetlil, že v dôsledku technickej chyby sa heslá používateľov našli v nekódovanom súbore v jednom z interných počítačov firmy.

Svojich klientov preto Twitter požiadal, aby si "z preventívnych dôvodov" zmenili svoje prístupové heslo. Odporučil tiež zmeniť nastavenia aj v ďalších zariadeniach, ak heslo pre vstup do nich bolo totožné s tým na Twitteri.

Twitter spomínanú chybu vysvetlil v krátkom mikroblogu, v ktorom však nespresnil, ako dlho sa chyba vyskytovala a koľkých používateľov sa priamo týka.  

Twitter umožňuje svojim užívateľom posielať a čítať správy ostatných používateľov, tzv. tweety. Od svojho vzniku v roku 2006 si získal popularitu po celom svete a v súčasnosti má viac ako 500 miliónov užívateľov. Najviac ho používajú v USA, Brazílii a Japonsku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.