Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
06.06.2018, 18:29

Rada riešila sťažnosti na Kňažkove výroky na OTO-vi. Uznala ich za neopodstatnené

Podľa sťažovateľov použil herec vo svojom prejave nevhodné sexuálne narážky.

Rada riešila sťažnosti na Kňažkove výroky na OTO-vi. Uznala ich za neopodstatnené
Zdroj: reprofoto RTVS

Sťažnosti na program OTO, ktorý RTVS odvysielala 17. marca, neuznala Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) ako opodstatnené. Po stredajšom zasadnutí RVR o tom informovala hovorkyňa rady Lucia Michelčíková.

"Išlo o dva podnety, v oboch prípadoch odzneli podľa sťažovateľov vo vysielaní tendenčné politické vyjadrenia a nevhodné sexuálne narážky," konkretizovala obsah sťažností Michelčíková.

Sťažnosti sa týkali sa prejavu Milana Kňažka pri uvedení do Siene slávy, kde mu ocenenie odovzdával práve generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník. Milan Kňažko využil svoju ďakovnú reč aj na vyjadrenie k súčasnej spoločenskej a politickej situácii.

Vyjadril podporu občianskym zhromaždeniam a zároveň sa sarkasticky vyjadril na adresu rekonštrukcie vlády. "Ministrom financií by sa mal stať Bašternák, ministrom vnútra Kočner a predsedníčkou vlády Trošková. Niečo už od premiéra pochytila, dúfam, že premiér nič nepochytil od nej," povedal Kňažko doslova. 

Podobnými sťažnosťami sa zaoberala necelý týždeň po vysielaní programu aj Rada RTVS. "Odvysielaný program, i napriek trom sexistickým vetám Milana Kňažka, sa nijakým spôsobom nespreneveril svojmu verejnoprávnemu poslaniu," uviedol vtedy v rámci diskusie generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník. "To, čo povedal na podporu mladých ľudí, organizujúcich zhromaždenia Za slušné Slovensko, to bolo úplne v poriadku, ale tie vety o tom, že kto čo chytil, to považujem za zneužitie verejnoprávneho priestoru, za úplný suterén a niečo, čo je nehodné Milana Kňažka,"  zdôraznil.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.