Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
11.06.2018, 21:10

Futbalový šampionát zmení program RTVS

RTVS bude až do roku 2022 vysielať všetky zápasy Slovenska a tiež MS a ME.

Futbalový šampionát zmení program RTVS
Zdroj: RTVS

Svetový šampionát vo futbale v Rusku zmení programovú štruktúru RTVS. Od 14. júna sa bude hlavná zmena týkať večerných vysielacích časov Jednotky a Dvojky v rámci spravodajského bloku.

Zdroj: RTVS

​RTVS v dňoch, keď bude Jednotka vysielať večerný futbalový zápas, presunie denné športové spravodajstvo G-B-S z Jednotky na Dvojku. Rovnako aj relácia Počasie, ktorú štandardne vysiela Jednotka, bude presunutá na Dvojku.

Futbal bude v RTVS do roku 2022

RTVS má vysielacie práva na tri najdôležitejšie súčasti medzištátneho futbalového programu na obdobie rokov 2018 - 2022. Zmluvy s UEFA dopĺňajú vysielacie práva na záverečné turnaje MS 2018 v Rusku a MS 2022 v Katare, ktoré RTVS získala v roku 2015.

RTVS získala zmluvy s UEFA na vysielanie prestížnych futbalových turnajov v otvorenom tendri a následných rokovaniach prostredníctvom spoločnosti CAA11.

Verejnoprávne médium tak prinesie zápasy záverečného turnaja futbalových majstrovstiev Európy 2020, kvalifikačné zápasy slovenskej reprezentácie na ME 2020 a majstrovstvá sveta 2022, zápasy Slovenska v Lige národov 2018 a 2020, ako aj zápasy finálových turnajov (Final Four), ktoré sa budú hrať v júni 2019, resp. v júni 2021.

Keďže UEFA sa rozhodla scentralizovať vysielacie práva na všetky zápasy národných tímov, RTVS získala práva na odvysielanie všetkých medzištátnych zápasov Slovenska - súťažných (kvalifikácie na ME a MS, Liga národov) a od septembra 2018 aj priateľských duelov na obdobie štyroch sezón (2018/19 až 2021/22).

Nová Liga národov

Po skončení MS 2018 v Rusku sa v Európe mení obsah kalendára asociačných termínov FIFA. Vzniká nová súťaž s názvom Liga národov, ktorej základná časť sa bude hrať vždy na jeseň v párnych rokoch.

Zaujímavosťou je, že prvenstvo v každej zo štyroch skupín Ligy národov a v každej zo štyroch kategórií zabezpečuje bez ohľadu na výsledky kvalifikácie ME účasť v baráži o EURO 2020.

Súčasťou vysielacích práv na Ligu národov je aj finálový turnaj (Final Four), ktorý odohrajú víťazi štyroch skupín najsilnejšej A-kategórie od 5. do 9. júna 2019, resp. pri druhom ročníku Ligy národov v júni 2021.

RTVS vlastní okrem práv na futbalové šampionáty aj práva na hokejové majstrovstvá sveta, ktoré môže vysielať do roku 2023. Na olympiádu je držiteľom sublicencie od Eurosportu do roku 2020 a vlastní aj práva na cyklistické Tour de France, tenisový Australian Open či lyžiarske svetové poháre.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.