Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
26.07.2018, 10:26

Britská televízia Sky získala za rok 500.000 predplatiteľov

Atraktívnosť si udržuje vďaka napríklad futbalovej Premier League alebo seriálu Hra o tróny.

Britská televízia Sky získala za rok 500.000 predplatiteľov
Zdroj: Archív

Britská platená televízia Sky, o ktorej prevzatie súperia americké spoločnosti Comcast a 21st Century Fox, získala vo fiškálnom roku 2017/18 (do konca júna) viac ako 500.000 zákazníkov. Príjmy zvýšila o päť percent na 13,6 miliardy libier, uvádza dnešná správa firmy.

Prevádzkový zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBIDTA) sa zvýšil o deväť percent na 2,35 miliardy libier. Ako prevádzkový zisk, tak príjmy prekonali predpovede analytikov banky UBS, píše server BBC.

V Británii, Írsku, Taliansku, Rakúsku a Nemecku má Sky teraz 23 miliónov predplatiteľov. Aj keď tradičné médiá bojujú s rastúcim tlakom streamingových firiem, ako sú Netflix a Amazon, Sky je atraktívny vďaka rade exkluzívnych ponúk, napríklad futbalovej Premier League alebo seriálu Hra o tróny.

Televízia Sky je z 39 percent v rukách spoločnosti 21st Century Fox podnikateľa Ruperta Murdocha. Tá o zvyšných 61 percent teraz súperí s firmou Comcast, ktorá za neho ponúka 26 miliárd libier. Konkurenčné ponuka Foxu znie na 24,5 miliardy libier.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.