Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
05.09.2018, 12:05

Facebook žaluje BlackBerry kvôli hlasovej technológii

Je to už šieste obvinenie.

Facebook žaluje BlackBerry kvôli hlasovej technológii
Zdroj: TASR

Spoločnosť Facebook žaluje kanadskú firmu BlackBerry kvôli porušeniu patentu na technológiu hlasových správ. Učinila tak ďalšiu etapu v eskalácii vzájomných právnych bojov o chránenú technológiu, uviedla agentúra Bloomberg. Žaloby padajú z oboch strán.

Aktuálna žaloba, ktorú sociálna sieť Facebook podala v utorok na federálny súd v San Francisku, je už šiestym obvinením, ktorú spoločnosť vzniesla voči BlackBerry kvôli chránenej technológii. Okrem patentu týkajúceho sa hlasovej technológie Facebook žaluje spoločnosť BlackBerry za porušenie patentu v oblasti prenosu grafiky v mobilných prístrojoch, videách a audiách a ďalších, ktoré slúžia na sledovanie a analýzu GPS údajov.

Kanadskú firmu americká spoločnosť v máji obvinila z porušenia patentov, ktoré vlastní v oblasti messengerov. V súdnom konaní v Los Angeles sa stalo, že spoločnosť Facebook spolu so svojimi spoločnosťami WhatsApp a Instagram neoprávnene používa svoju technológiu v oblasti mobilných správ.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.