Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
05.09.2018, 19:20

Talianski novinári Berlusconiho denníka štrajkujú. Protestujú proti zníženiu miezd

Po prvý raz v histórii tak nevyšiel milánsky denník Il Giornale.

Talianski novinári Berlusconiho denníka štrajkujú. Protestujú proti zníženiu miezd
Zdroj: Pixabay

Po prvý raz v 44-ročnej histórii milánskeho denníka Il Giornale vstúpili jeho novinári do štrajku, aby protestovali proti plánom vlastníka znížiť ich mzdy v nasledujúcich troch rokoch o 30 percent. Noviny sa tak v stredu neobjavili v stánkoch.

Periodikum je súčasťou mediálneho impéria talianskeho expremiéra Silvia Berlusconiho. V zdôvodnení svojich zámerov Berlusconiovci poukázali na finančné ťažkosti denníka. Informácie priniesla tlačová agentúra APA, ako aj talianske internetové servery, ktoré priniesli aj správy o prejavoch solidarity kolegov z iných talianskych médií.

Novinári, ktorí avizovali ďalšie dva dni pozastavenia práce, sa na základe úniku dôverných informácií obávajú, že by sa ich noviny po stiahnutí Silvia Berlusconiho (81) z politickej scény, na ktorej sú akousi hlásnou trúbou jeho strany Vpred Taliansko (FI), mohli stať prebytočnými.

Preferencie Berlusconiho politickej strany klesli podľa výsledkov ostatných prieskumov verejnej mienky na rekordne nízku úroveň 6,9 percenta.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.