Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
22.09.2018, 20:56

V aukčnom boji o televíziu Sky je víťazom americký Comcast

Výsledok aukcie musí potvrdiť aukcionár Sky.

V aukčnom boji o televíziu Sky je víťazom americký Comcast
Zdroj: Reuters

Americká káblová spoločnosť Comcast dnes zvíťazila v boji o prevzatie britskej platenej televízie Sky. Konkurenta 21st Century Fox porazila ponukou 17,28 libry za akciu. Aukciu, ktorá nie je normálnou formou súperenia o prevzatie, usporadúval britský regulátor. Spoločnosť Ruperta Murdocha Fox ponúkla za akciu 15,67 libry.

Televízia Sky je z 39 percent v rukách Murdochovej spoločnosti, ktorá sa už dlho usiluje o kontrolu celej firmy. Predmetom terajšej aukcie, ktorá začala v piatok, bolo zvyšných 61 percent. Comcast za podiel ponúkala 26 miliárd libier, konkurenčná ponuka Foxu znela na 24,5 miliardy libier.

V júli vedenie Sky oznámilo, že vo fiškálnom roku 2017/18 (do konca júna) televízia získala viac ako 500-tisíc zákazníkov. Príjmy zvýšila o päť percent na 13,6 miliardy libier (vyše 15 miliárd eur).

V Británii, Írsku, Taliansku, Rakúsku a Nemecku má Sky teraz 23 miliónov predplatiteľov. Aj keď tradičné médiá bojujú s rastúcim tlakom streamingových firiem, ako sú Netflix a Amazon, Sky je atraktívny vďaka viacerým exkluzívnym ponukám, napríklad futbalovej Premier League alebo seriálu Hra o tróny.

Výsledok aukcie musí podľa agentúry AP potvrdiť aukcionár Sky.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.