Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
19.12.2018, 16:30

Rada udelila Markíze a JOJ vysoké pokuty. Za reklamu na alkohol a obscénne vyjadrovanie

Naše najúspešnejšie televízie dostali vysoké pokuty.

Rada udelila Markíze a JOJ vysoké pokuty. Za reklamu na alkohol a obscénne vyjadrovanie
Zdroj: TV JOJ

Rada pre vysielanie a retransmisiu sa na svojom dnešnom zasadnutí zaoberala sťažnosťami divákov a za dve z nich udelila televíziám vysoké sankcie. Informovala o tom hovorkyňa Ivana Furjelová.

Sankciu 10-tisíc eur udelila televízii Markíza (vysielateľ MARKÍZA – SLOVAKIA) za porušenie zákazu vysielania reklamy na alkoholický nápoj okrem piva a vína v čase od 6:00 do 22:00 hod. Televízia zákon porušila tým, že 29. apríla o cca 19:12:37 hod. odvysielala reklamu na alkoholický nápoj Black Fox.

Druhá vysokú pokutu vo výške 9-tisíc eur udelila televízii JOJ Plus (vysielateľ MAC TV) za porušenie ochrany maloletých. Televízia zákon nedodržala tým, že v programe Profesionáli, ktorý odvysielala 25. júla o cca 19:47 hod., odzneli obscénne vyjadrovania, ale program nebol označený piktogramom nevhodnosti pre maloletých divákov do 15 rokov. Ak by tak urobila, mohla by program vysielať až po 20:00 hod.

Za neopodstatnené uznala Rada 11 sťažností, respektíve ich častí.

Zároveň zastavila správne konanie voči RTVS vo veci možného porušenia objektívnosti a nestrannosti v spravodajských a publicistických programoch, ku ktorému mohlo dôjsť v relácii Silná zostava zo dňa 25. júna.

Rada však k tomuto komunikátu, aj napriek zastaveniu správneho konania, mala výhrady, predovšetkým k dramaturgii programu a k práci moderátorky. O tých bude verejnoprávnu televíziu informovať prostredníctvom osobitného listu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.