Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
03.01.2019, 13:32

Hrnko vyzval Rezníka, aby vyradili Jánošíka z Najväčšieho Slováka

Anton Hrnko vymenoval osobnosti, ktoré mu v diváckej ankete chýbajú.

Hrnko vyzval Rezníka, aby vyradili Jánošíka z Najväčšieho Slováka
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Podpredseda SNS Anton Hrnko nepriamo skritizoval, že kým sa zavraždený novinár Ján Kuciak umiestnil v diváckej ankete RTVS Najväčší Slovák vysoko, iné významné osobnosti sa tam neobjavili. Navyše spochybnil Kuciakovu prácu, kvôli ktorej ho zavraždili.

"Veľmi vysoko sa tam objavili ľudia, s prepáčením, ktorí sa stali obeťami svojich zamestnávateľov, dávajúci im podpisovať toxické články bez toho, aby ich vôbec informovali, žeby to mohlo mať na nich negatívne až fatálne dôsledky," napísal podpredseda národniarov v statuse na Facebooku.

​Hrnka sme telefonicky oslovili, aby svoje vyjadrenie na sociálnej sieti priblížil. Do reči mu však veľmi nebolo. "Ja som to napísal tak, ako som napísal, vy si to vyložte tak, ako si to chcete vyložiť," povedal a zložil.

Kuciak v druhej desiatke

Investigatívny novinár Kuciak, ktorého zavraždili v jeho dome spolu so snúbenicou Martinou Kušnírovou vo februári minulého roka, sa v ankete medzi 100 osobnosťami umiestnil na 13. mieste.

Vražda a následné masové protesty otriasli slovenskou politickou scénou a viedli k výraznej rekonštrukcii vlády koalície, ktorej súčasťou je aj SNS.

Chce, aby vyradili Jánošíka

Hrnko v statuse vymenoval osobnosti, ktoré mu v ankete chýbajú. Spomenul veľkomoravské knieža Svätopluka, kodifikátora spisovnej slovenčiny Antona Bernoláka či prvého predsedu Matice slovenskej Štefana Moyzesa.

​Okrem toho podpredseda SNS vyzval generálneho riaditeľa RTVS Jaroslava Rezníka, aby z ankety vyradili zbojníka Juraja Jánošíka, "ktorý bol riadnym súdom odsúdený aj za vraždu domanižského farára a nikdy nebol rehabilitovaný."

Pravidlá by sa podľa Hrnka totiž mali dodržiavať. "Ináč je všetko fraška," uzavrel.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.