Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
17.01.2019, 08:42

Youtube dal stopku nebezpečným prankom a výzvam

Internetový portál aktualizoval pravidlá.

Youtube dal stopku nebezpečným prankom a výzvam
Zdroj: Pixabay

Americký internetový portál na zdieľanie videí YouTube sa rozhodol zaujať postoj k nebezpečných žartom a výzvam, ktoré internetoví používatelia častokrát zdieľajú aj na tejto platforme.

Youtube si uvedomuje, že výzvy a množstvo zábavných incidentov sú súčasťou kultúry, avšak nebezpečie sa zvyšuje a preto platforma nechce niesť zodpovednosť za to, že video dovolila aktérom uverejniť.

Výzva Bird Box, prank s požiarom alebo Tide Pod presvedčili spoločnosť, že je na čase zaujať stanovisko. Aktualizované pokyny preto uverejnil vo vyhlásení, kde jasne stanovuje pravidlá toho, čo sa na Youtube nepovoľuje uverejňovať.

„Na Youtube nájdu diváci množstvo prankov a žartov, ale my si musíme byť istí, že to, čo je vtipné, neprekročí hranicu toho, že sa stane nebezpečným,“ píše sa vo vyjadrení. Uviedli tiež, že tvorcom dáva dvojmesačnú dobu na to, aby odstránili výtržnosti a pranky, ktoré sú v rozpore s aktualizovanými pravidlami.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.