Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
18.01.2019, 08:34

Viber uvádza novú funkciu Polls. Umožňuje hlasovať v skupinových chatoch

V skupinovej konverzácii je viditeľné, ako jednotlivý členovia hlasovali, ale v komunitách je hlasovanie anonymné.

Viber uvádza novú funkciu Polls. Umožňuje hlasovať v skupinových chatoch
Zdroj: Viber

Viber uvádza v aplikácii novú funkciu nazvanú Polls (ankety), ktorá umožňuje používateľom jednoducho si v skupinových chatoch a komunitách zorganizovať hlasovanie na akúkoľvek tému. Nová funkcia rozširuje možnosti komunikácie medzi používateľmi, pretože im dáva možnosť veľmi jednoduchým a rýchlym spôsobom vyjadriť svoje názory na ľubovoľné témy. Umožňuje tiež každému, kto sa daného rozhovoru zúčastňuje, sledovať, aké názory majú na určitú tému ostatní.  Výhodou je ľahká orientácia - okamžite máte prehľad, bez toho, aby ste museli prekonať tisíce odpovedí a názorov v chate.

Zdroj: Viber

Používatelia v komunitách a skupinových konverzáciách si vytvoria anketu kliknutím na ikonku Polls, ktorú nájdu po stiahnutí najnovšej verzie Viber a ktorá je umiestnená v spodnej lište. Potom už len stačí napísať otázku a zadať až desať možností odpovedí. Každý, kto sa hlasovania zúčastní, vyjadrí svoj názor kliknutím na srdiečko umiestnené vedľa odpovede. V priamom prenose tak môžete sledovať, ako sa hlasovanie vyvíja.

Kliknutím na jednotlivé odpovede, môžu používatelia v skupinovej konverzácii vidieť, ako členovia hlasovali. V komunitách je hlasovanie anonymné.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.