Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
06.02.2019, 09:50

Oscarový galavečer bude tento rok bez hlavného moderátora

Komik Kevin Hart sa vzdal kvôli svojim starým kontroverzným prehláseniam.

Oscarový galavečer bude tento rok bez hlavného moderátora
Zdroj: TASR/AP

Galavečer odovzdávania cien americkej filmovej akadémie Oscar nebude mať tento rok jedného hlavného moderátora, ako to bolo po minulé roky.
Na pódiu sa vystriedajú rôzne osobnosti, ktoré predstavia nominovaných v jednotlivých kategóriách a vyhlásia víťaza. Po niekoľkých týždňoch nejasností okolo hostiteľa udeľovania prestížnych filmových cien to oznámila zástupkyňa televízie ABC Karey Burke.

Rolu hlavného moderátora mal pôvodne prevziať komik Kevin Hart. Vzdal sa jej však kvôli starým kontroverzným prehláseniam na účet ľudí s menšinovou sexuálnou orientáciou.

"Je iróniou, že nejasnosť (okolo hlavného moderátora) spravila z Oscarov tému rozhovorov," uviedla Burke z televízie ABC, ktorá dlhodobo galavečer vysiela. Záujem, aký kontroverzie okolo hostiteľa slávnostného večera vyvolala, je podľa nej dôkazom, že Oscary hrajú stále dôležitú úlohu a divákov zaujímajú.

Americký komik Kevin Hart sa vzdal moderátorského postu vlani v decembri len dva dni po tom, čo verejnosti s nadšením oznámil, že rolu moderátor oscarového večera prijal. Urobil tak, keď sa na verejnosti objavili jeho takmer desať rokov staré príspevky z twitteru, v ktorých sa vyjadroval na adresu ľudí s menšinovou sexuálnou orientáciou. Sám Hart svoje vtedajšie vyjadrenia označil za "necitlivé slová".

​Hart sa pritom mal stať jedným z mála černošských hercov, ktorí doposiaľ Oscary uvádzali, a prispieť tak k väčšej rasovej vyváženosti, ku ktorej boli akademici v posledných rokoch vyzývaní.

Oscarovej show sa v posledných rokoch dotýka prepad sledovanosti a posledný ročník pozeralo vôbec najmenej ľudí v histórii. Organizátori sa preto rozhodli skrátiť tohtoročný galavečer, ktorý bude 24. februára, o 30 minút, a udržať tak jeho trvanie pod tromi hodinami.

Na pódiu počas galavečera nebude jeden hlavný moderátor, vystrieda sa na ňom ale rad slávnych tvárí, ktoré predstavia jednotlivé nominácie a vyhlásia víťazov. ABC už skôr oznámila, že obálky zverí do rúk Tiny Fey, Whoopi Goldberg, Daniela Craiga, Jennifer Lopez, Chrisa Evansa či Constance Wu.

Hlavného moderátora nebude mať galavečer len druhýkrát v histórii. Naposledy tomu tak bolo v roku 1989. Ceny sa odovzdávajú už od roku 1929.

Najviac nominácii na ceny americkej filmovej akadémie Oscar za rok 2018 získala mexická dráma Roma a historická snímka Favoritka. Obe ich majú desať. Len o dve nominácie menej získala romantická dráma Zrodila sa hviezda.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.