Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
07.02.2019, 13:30

Blíži sa premiéra poslednej série Hry o tróny. Pozrite si prvé zverejnené zábery z nakrúcania

Trailer bol zverejnený počas vysielania Super Bowl.

Blíži sa premiéra poslednej série Hry o tróny. Pozrite si prvé zverejnené zábery z nakrúcania
Zdroj: HBO

Fanúšikovia americko-britského seriálu Hra o tróny z dielne HBO sa dočkali. Po viac než ročnej pauze odštartuje 14. apríla záverečná, už ôsma séria. Očakáva sa, že posledná sezóna odhalí, ktorá z bojujúcich rodín vo fiktívnych Siedmich kráľovstvách vo Westerose vyhrá multigeneračný boj o ovládnutie Železného trónu.

Programový riaditeľ HBO Casey Bloys povedal, že budú nakrútené viaceré alternatívy záveru, aby sa predišlo únikom alebo dezinformáciám o tom, ako sága skončí. Každá epizóda by mala mať 80 minút. Seriál je najväčším hitom HBO v jeho doterajšej histórii. V Spojených štátoch má približne 30 miliónov divákov a niekoľko ďalších miliónov po celom svete.

Pozrite si galériu z pripravovanej 8. série:

​Odhalenie traileru prišlo minulý víkend, počas finálového zápasu zámorskej ligy amerického futbalu- Super Bowl. Pozornosť pritiahla najprv reklama na pivnú značku Bud Light, ktorá sa po 50 sekundách zmenila na upútavku finálovej série seriálu. Nikto to nečakal a fanúšikovia žasli nad výborným nápadom. Zaujímavosťou je, že reklama predstavuje spoluprácu medzi dvoma najznámejšími kreatívnymi agentúrami Droga5 a Wieden + Kennedy New York.

V septembri minulého roka na udeľovaní Emmy, ktoré je považované za najvýznamnejšie ocenenie v oblasti televíznej tvorby, získal titul hlavnú cenu pre najlepší dramatický seriál. Fantasy séria dostala hlavné ocenenie už tretíkrát (2015, 2016, 2018). Seriál mal tento rok dokopy 22 nominácií, okrem najlepšej drámy však zvíťazila len v dvoch ďalších kategóriách (najlepší herec vo vedľajšej úlohe a vizuálne efekty).

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.