Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
02.04.2019, 10:25

Facebook odhalí, ako zoraďuje príspevky v news feede

Novinka nevyrieši všetko na tému transparentnosti, je to však dôležitý krok.

Facebook odhalí, ako zoraďuje príspevky v news feede
Zdroj: Pixabay

Sociálna sieť Facebook spúšťa novú funkciu, ktorá vysvetľuje, ako jej algoritmus rozhoduje o tom, čo sa zobrazí v informačnom kanáli news feed jednotlivých užívateľov. Nová funkcia je súčasťou snahy o väčšiu transparentnosť a ponuky väčšej kontroly užívateľom.

Informačný novinkový kanál news feed užívateľom poskytuje prísun noviniek od priateľov alebo zo zvolených webových stránok. Nová funkcia sa volá "Prečo vidím tento príspevok? a prvýkrát sa objavila včera. Ponúka nahliadnutie do desiatok tisíc vstupov používaných sociálnych sietí k hodnoteniu príbehov, fotografií, videí a správ, čo je základom platformy. Plne spustená má byť 2. mája, napísal server BBC.

Je to prvýkrát, kedy firma poskytne ľuďom priame nahliadnutie do svojej aplikácie a na webové stránky. Po sérii škandálov týkajúcich sa súkromia sa Facebook snaží znovu získať dôveru používateľov. Facebook, Twitter, YouTube a ďalšie sú kritizované za to, že používajú algoritmy s odporúčaním obsahu, bez toho aby užívateľom vysvetlili, ako pracujú.

"Základné vecou, ​​ktorú tento nástroj robí, je umožniť ľuďom, aby zistili, prečo vidia konkrétny príspevok vo svojom news feed, a pomáha im v prístupe k činnostiam, ktoré by mohli chcieť podniknúť, ak to chcú zmeniť," povedal novinárom šéf pre news feed John Hegeman. Dodal, že táto funkcia síce nevyrieši všetko na tému transparentnosti, je to však dôležitý krok.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.