Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
23.04.2019, 13:40

Najväčší Slovák: Sériu desiatich dokumentov uzavrie príbeh Gustáva Husáka

Bývalý československý prezident a významný komunista je posledným finalistom Top 10 ankety Najväčší Slovák.

Najväčší Slovák: Sériu desiatich dokumentov uzavrie príbeh Gustáva Husáka
Zdroj: IDNES.CZ

V stredu 24. apríla uzavrie príbeh Gustáva Husáka sériu dokumentov a diskusií o top desiatich osobnostiach ankety Najväčší Slovák. Bývalého československého prezidenta a významného komunistického politika predstaví historik a predseda KSS Jozef Hrdlička. Do diskusie, ktorá bude nasledovať po dokumente, sa zapoja historik Michal Macháček a politik František Mikloško.

Za éry Gustáva Husáka, napriek tomu, že nedošlo k naplneniu vízií a nádejí na reformu československého socializmu, prežilo Slovensko veľmi významný hospodársky, vzdelanostný, sociálny a kultúrny rozvoj,“ uviedol Hrdlička.

Zdroj: RTVS / Jozef Hrdlička

O týždeň, v stredu 1. mája, sa verejnosť dozvie, koho si v ankete zvolila za Najväčšieho Slováka. Slávnostné vyhlásenie výsledkov bude vysielané zo SND a moderátormi večera budú Adela Vinczeová a Štefan Chrappa. Galavečer bude vysielať v priamom prenose Jednotka o 20:30. 

Najväčším Slovákom sa stane jedna z osobností, ktoré sa podľa podľa hlasovania verejnosti umiestnili na prvých desiatich priečkach rebríčka. Sú to (podľa abecedy): Cyril a Metod, Alexander Dubček, Jozef Gabčík, Andrej Hlinka, Gustáv Husák, Juraj Jánošík, Peter Sagan, Anton Srholec, Milan Rastislav Štefánik a Ľudovít Štúr.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.