Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
29.04.2019, 18:00

Májové kino: Pikachu sa prvýkrát objaví v hranom filme. Inšpiroval sa hrou Pokémon Go

Pozrite si tipy na päť rodinných filmov, ktoré budú mať premiéru v máji.

Májové kino: Pikachu sa prvýkrát objaví v hranom filme. Inšpiroval sa hrou Pokémon Go
Zdroj: Continental film / Pokémon Detektív Pikachu

Máj prinesie do kín komédie, romantiku, drámy, horory, ale aj animované dobrodružstvá pre celú rodinu. Pozrite si ich prehľad.

Pokémon Detektív Pikachu

Prvýkrát sa na plátnach kín v hranom filme objavia pokémoni, azda najpopulárnejší popkultúrny fenomén všetkých generácií. Snímka je inšpirovaná hrou Pokémon Go, v ktorej hráči za pomoci smartfónov lovili kreslené príšerky v skutočnom svete. Hoci má hra svoj vrchol už za sebou, spoločnosti Niantic, ktorá ju vyvinula, priniesol svetový ošiaľ tržby vo výške jednej miliardy dolárov.

Filmový príbeh začína záhadným zmiznutím špičkového detektíva Harryho Goodmana. Táto udalosť prinúti jeho syna Tima pátrať po tom, čo sa stalo. Pri odhaľovaní záhady mu asistuje detektív Pikachu.

Novovzniknutá dvojica je ako stvorená na spoluprácu, keďže Tim je jediným človekom, ktorý rozumie reči svojho pokémonského partnera, kým ostatní počujú len „pika–pika“. Pátrajú v uliciach veľkomesta Ryme City, kde spolunažívajú ľudia a pokémoni. Pokémonské dobrodružstvo v 2D a 3D prichádza do kín 9. mája.

Chrobáčikovia 2: Ďaleko od domova

Dobrudružstvo malej lienky a jej rodičov. Malá lienka uviazne v kartónovej krabici a nechtiac cestuje do Karibiku. Chrobáčikovia nelenia a rozhodnú sa lienku zachrániť. Vytvorí sa záchranná čata z lienky, čierneho mravca a pavúka a záchranárske družstvo je pripravené. Zábavné animované dobrodružstvo pre malých aj veľkých divákov sa vracia od 2. mája na plátna kín.

UglyDolls

Postavičky UglyDolls si žijú svoj bezstarostný život v neobvyklom mestečku Uglyville, kde nikto nikoho neposudzuje podľa toho, ako vyzerá. Moxy však nie je spokojná, a preto nahovorí niekoľko svojich kamarátov, aby odišli z malého mesta a vydali sa hľadať „Veľký svet“, kde má každá hračka skutočného parťáka – ľudské dieťa. Objavia však niečo iné – dokonalé hračky bez chybičiek krásy. Nakoniec ale prídu na to, že nemusia byť perfektní, aby boli úžasní.

Aladin

Aladin zo štúdia Disney je príbehom o okúzľujúcom pouličnom zlodejíčkovi Aladinovi (Mena Massoud), ráznej a cieľavedome princezne Jasmine (Naomi Scott) a džinovi (Will Smith), ktorý je kľúčom k ich budúcnosti. Výpravný film režiséra Guya Ritchieho prináša do rozprávkového prístavného mesta Agrabahu svižnú a strhujúcu akciu.

Bleskový Manu

V oblakoch, vo vzduchu, nad morom, nad lesom, nad prímorským mestečkom i v jeho uliciach sa odohráva vtáčie animované dobrodružstvo Bleskového Manua. Malý Manu je výborný letec a teší sa na skúšku z lietania, ktorú musí podstúpiť každá čajka, aby sa mohla s celým kŕdľom bezpečne vydať na zimu do južných krajín.

Nešťastnou náhodou ale skončí v mori a musí si vypočuť posmešky a výčitky. Na morskú čajku je totiž nezvyčajne malý. V skutočnosti je Manu dažďovník a medzi čajky sa ako mláďa tak nejako omylom priplietol, získal si srdcia jedného páru a už s nimi zostal. Keď sa však dozvie pravdu, odchádza z domovského hniezda.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.