Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
21.05.2019, 14:15

Česká televízia čelí v súvislosti s hokejom útokom na svoj web

Web Českej televízie se dnes stal terčom internetových útokov, ktoré obmedzili jeho funkčnosť.

Česká televízia čelí v súvislosti s hokejom útokom na svoj web
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Web Českej televízie se dnes stal terčom internetových útokov, ktoré obmedzili jeho funkčnosť. Hlavným cieľom útočníkov bol podľa hovorkyne televízie Karolíny Blinkovej webový prenos hokejového zápasu medzi Českom a Švajčiarskom. Televízia na obnovení webu intenzívne pracuje.

Internetové stránky ČT bojujú s útokmi už od rána, uviedla Blinková. Útoky podľa nej prichádzajú z Česka i zahraničia. "Sú to útoky, ktoré majú za cieľ znemožniť primárne sledovanie prenosu na webe ČT Šport," dodala.

Okolo 13:30 bola bez problémov dostupná úvodná webová stránka ČT. S dlhým načítaním stránok sa ale stretávali používatelia spravodajského webu ČT24, ktorý bol v niektorých prípadoch nedostupný.

Problém s internetovými útokmi riešili minulý týždeň v piatok tiež usporiadatelia Zlínskeho filmového festivalu pre deti a mládež. Kvôli kybernetickému útoku dočasne pozastavili rezerváciu a predaj vstupeniek. Organizátori kybernetický útok oznámili polícii a podali trestné oznámenie. On-line predaj obnovili v pondelok.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.