Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
29.05.2019, 11:50

Rádio Expres si drží pozíciu lídra, počúva ho tretina populácie

Vyplýva to z najnovšieho prieskumu Radioprojekt spoločnosti Median.

Rádio Expres si drží pozíciu lídra, počúva ho tretina populácie
Zdroj: Betarfi

Spoločnosť MEDIAN SK zverejnila výsledky prieskumu počúvanosti rádií za obdobie od februára do apríla. V rozložení síl na trhu nedošlo k výrazným presunom síl.

Celková počúvanosť rádií v parametri „počúval posledný týždeň“ predstavuje 87 percent, čo je takmer 3,9 milióna poslucháčov vo veku 14 - 79 rokov. Každý deň počúva rádio viac ako 2,7 milióna ľudí (61 percent populácie). V priemere každý občan Slovenskej republiky počúva denne rádio o niečo menej ako dve hodiny, uviedla v správe spoločnosť MEDIAN SK, ktorá realizovala prieskum na vzorke 3 178 respondentov vo veku 14 - 79 rokov .

​Najpočúvanejšie je Rádio Expres s počúvanosťou nad 33 percentami, čo predstavuje 1,5 milióna poslucháčov, nasleduje Rádio Slovensko s 27 percentami a 1,2 milióna poslucháčmi a prvú trojku uzatvára Fun rádio s 23 percentnou počúvanosťou a viac než miliónom poslucháčov.

Nasleduje Rádio Europa 2 s počúvanosťou 17 percent (757-tisíc), Rádio Vlna s 15 percentami (673-tisíc), Rádio Jemné s 15 percentami a 667-tisíc poslucháčmi a rebríček uzatvára Rádio Regina s viac než 11 percentami a 510-tisíc poslucháčmi.

Zdroj: MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, II.-IV./2019

​V meranom období dosiahli rozhlasové stanice v parametri podiel na trhu (share) nasledovné výsledky: Rádio Expres si drží 22 percentný podiel na trhu, Rádio Slovensko má 20 percent a s 12 percentným podielom nasleduje Fun rádio. Ďalej nasleduje Rádio Vlna so 7,7 percentným a Rádio Europa 2 so 7,5 percentným podielom na trhu. Podiel 6,9 percenta má Rádio Jemné a 6,8 percenta Rádio Regina. Ostatné rozhlasové stanice držia podiel takmer 17 percent z trhu.

Zdroj: MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, II.-IV./2019

​Čo sa týka rozhlasových sietí, lídrom trhu je Radio Services združujúce štyri stanice: Rádio Anténa Rock, Rádio Europa 2, Rádio Jemné a Rádio Vlna. Sieť dosiahla v parametri „počúvali posledný týždeň“ počúvanosť 40 percent (1,8 mil. poslucháčov), nasleduje Slovenský rozhlas (RTVS), ktorý má so svojimi šiestimi okruhmi počúvanosť 39,5 percenta (1,77 mil.) a Regiomedia s necelou 9 percentnou počúvanosťou a 385-tisíc poslucháčmi. Sieť zastrešuje stanice Kiss Rádio, Rádio Beta, Rádio Best FM, Rádio Frontinus, Rádio Liptov, Rádio Lumen, Rádio Rebeca, Rádio SiTy, Rádio Viva, Rádio WOW, Trnavské rádio a Záhorácke rádio.

Zdroj: MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, II.-IV./2019

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.